Потрапити без візи в країни Євросоюзу українцям стане складніше: процедура тепер вимагає більше часу і зусиль повідомляютьhttps://politeka.net/

Про це стало відомо із заяви Ради Європейського Союзу, яка нещодавно була опублікована на офіційному сайті.

У звіті уточнюється, що для безвізового в’їзду в країни ЄС громадянам України тепер потрібен спеціальний дозвіл. Для отримання спеціального дозволу вам доведеться заплатити 7 євро. Але навіть якщо дозвіл буде отримано, українцю все одно доведеться пройти попередню перевірку на той випадок, якщо він збирається увійти в Шенгенську зону.

Для оформлення спеціальних дозволів українці повинні заздалегідь заповнити заявку через Інтернет. Надана інформація буде автоматично перевірена в базах даних ЄС та Інтерполу, щоб визначити, чи є підстави для відмови. Обробка цієї інформації займе не більше 96 годин.
безвиз заробітчани паспорт

Раніше повідомлялося, що кількість відмов українцям у в’їзді в країни ЄС і Шенгену в 2018 році зросла на 55% в порівнянні з попереднім роком. Про це йдеться у щорічному аналізі ризиків Європейського агентства кордонів та берегової охорони.Спеціальний дозвіл буде діяти або 3 роки, або до закінчення терміну дії паспорта. Однак наявність дозволу не означає автоматичного права на в’їзд до країн ЄС, тому остаточне рішення буде прийнято прикордонними службами.

Кількість відмов громадянам України у в’їзді до країн ЄС та Шенгену у 2018 році склала 57 593 випадки порівняно з 37 114 випадками у 2017 році.

Абсолютна більшість відмов українцям – близько 53 тисяч-мали місце на наземному кордоні. Так, за даними польської прикордонної служби, тільки на українсько-польському кордоні в 2018 році відмовили у в’їзді понад 46 тис. громадян України.

Як стверджують фахівці громадської організації «Європа без бар’єрів», двома головними причинами відмов українцям є брак документів, що обґрунтовують мету поїздки та умови перебування, а також відсутність достатніх коштів до існування.