Titulo

В УПЦ КП назвали ймовірну дату надання українській церкві автокефалії

У вересні відбудуться збори єпископату Вселенського Патріархату, на якому можливо обговорять українське питання. Про це повідомив очільник інформаційного управління Української православної церкви Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря), передають Патріоти України.


«З 1 по 3 вересня в Константинопольській Патріархії відбудуться загальні збори всього єпископату цієї Церкви. Про скликання такого зібрання оголосив патріарх Варфоломій... Як очікується, перед зборами відбудеться чергова сесія Священного Синоду Патріархату», – написав архієпископ в Facebook, посилаючись на інформацію Вселенського патріархату.

Тематика зборів (Синаксису) позначена як питання, пов'язані з Матір'ю-Церквою та ширше – з православ'ям. «І одне, й інше означення дають підставу передбачати, що йтиметься про "українське питання», – заявив архієпископ. Нагадаємо, 28 липня Україна відзначала 1030-річчя хрещення Київської Русі-України. Зазначимо, що секретар Священного Синоду УПЦ КП Єпископ Євстратій (Зоря) заявив, що якби Константинопольський Патріархат не розраховував на те, що зможе довести справу Томосу про автокефалію української церкви до логічного завершення - він би не починав цього процесу. Член Синоду Вселенської патріархії митрополит Елпідофор заявив, що Московська церква є не матір'ю, а дочкою Української.
Загрузка...
На платформі Blogger.