Titulo

Рада збільшила мінімальний розмір аліментів і дозволила вивозити дітей за кордон без згоди


Верховна Рада прийняла закон, яким збільшила мінімальний розмір аліментів і дозволила вивозити дитину за кордон без обов’язкової згоди другого з батьків. Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко журналістам в кулуарах парламенту, передав кореспондент АСН. Сообщает https://bbcccnn.co/
«Сьогодні відбулося історичне голосування, тому що законопроект, який ми приймали, охоплює дуже широкий спектр економічних гарантій та захисту прав дитини. Крім збільшення мінімального розміру аліментів, крім додаткових санкцій, які ми застосовуємо до злісних неплатників аліментів, — це і заборона виїзду за кордон, і заборона на керування транспортних засобів, коли платник прострочив на 4 місяці плату», — зазначив чиновник.

За його словами, крім того, депутати ввели «європейську норму» для виїзду дитини за кордон. Так, тепер один із батьків не зможе шантажувати другого забороною на виїзд за кордон — такі поїздки будуть можливі для лікування, оздоровлення, навчання або спортивних змагань терміном до 1 місяця без обов’язкової згоди іншого з батьків.

При цьому він додав, що з прийняттям законопроекту мінімальний розмір аліментів досяг прожиткового мінімуму. Крім того, закон визначає механізми стимулювання погашення боргів. Нагадаємо, сьогодні, 3 липня 2018 року, депутати Верховної ради підтримали в другому читанні законопроект №8296 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання».

За прийняття проекту в другому читанні проголосували 230 нардепів. Зокрема, передбачається посилити відповідальність за несплату аліментів і збільшити термін обігу і період, за який можуть бути стягнуті аліменти. Раніше, в Україні з 1 липня 2018 року збільшиться сума прожиткового мінімуму на одну особу та складе тисячу сімсот сімдесят сім гривень (1841 гривень для працездатних громадян).
На платформі Blogger.