Titulo

Добити ворога: Українські військові за півроку відвоювали у бойовиків 5 сіл на Донбасі (карта, відео)


Журналісти підготували ретроспективу звільнення клаптиків нашої землі від ворога, щоб нагадати, як проходили операції, яка ситуація там нині та чого варто очікувати надалі, передають Патріоти України. Сообщает https://bbcccnn.co/


Верхньоторецьке


Лінія розмежування розділяла навпіл це селище поблизу Авдіївки на Донеччині. Воно важливе тим, що знаходиться поруч зі стратегічною дорогою з окупованої Горлівки до Донецька. У ніч на перше грудня 2017-го бійці 95 десантно-штурмової бригади ЗСУ беруть його під свій повний контроль – вирівнюють лінії фронту згідно з мінськими угодами.

Про те, що селище перебуває під контролем ЗСУ, одним з перших повідомив волонтер і шоумен Сергій Притула. «Тішуся повідомленням з фронту. Наші трохи нам’яли сєпарсько-рассєйські боки і повністю взяли під контроль Верхньоторецьке. Місто повністю під нашим контролем. Ніяких сірих зон. Пов-ніс-тю! Але, відповідно, дистанція із ворожими силами достатньо скоротилась і зараз важливо не «проморгати» сєпарські випади у відповідь», – написав Притула.

Згодом інформацію лаконічно підтверджують у прес-центрі штабу АТО. «Окремі підрозділи Збройних Сил України на донецькому напрямку покращили тактичне положення з метою поліпшення умов спостереження за противником і ведення оборонного вогню у відповідь на провокативні обстріли російсько-окупаційних військ».

Активні провокації від російських найманців продовжуються. У квітні Верхньоторецьке лишилось без питної води – ворог вгатив по Донецькій фільтрувальній станції. Згодом її роботу відновили. Селище вже півроку знову наше.

Новоолександрівка

31 січня Міноборони повідомляє про взяття під свій контроль села Новоолександрівка в Луганській області, що три роки перебувало у «сірій зоні». «Мінських домовленостей не порушили. Село повернули кілька днів тому. На жаль, деталей операції і всього, що відбувалося, не можу говорити на широкий загал», – повідомляє речник штабу АТО Василь Лабай

Проте у ОБСЄ незадоволені. За словами першого заступника голови місії ОБСЄ Александера Хуга, повернення під контроль України маленького села Новоолександрівка перемістило позиції ЗСУ ще ближче до лінії зіткнення. «Таке переміщення, що передбачає зменшення міжпозиційної відстані, неминуче призводить до ще більшого насильства», – переконай Хуг.

Він додав, що згідно з мінськими домовленостями, сторони не можуть просуватися вперед, а мають залишатися на своїх позиціях…

Катеринівка

Від Катеринівки до Луганська – близько 70 км. До найближчої непідконтрольної Україні ділянки на кордоні з Росією – близько 100 км. Ще донедавна вулицями масово швендяли бойовики. Заходили і українські військові, але де-факто ще з 2014 року село було нічийним – «сірою зоною».

Аби повернути село, наші бійці починають окопуватись тут ще з 1 січня, говорить військовослужбовець ЗСУ Владислав. Те, що Катеринівка і сусідня Новоолександрівка зараз знову з Україною, і його заслуга також. «Ми таємно зайшли в населені пункти і там обладнали позиції та спостережні пости. Потім ми почали обладнувати позиції для того, щоб повністю закріпитися в населеному пункті. Ми так і не були викриті ворогом до повного оголошення того, що Катеринівка – наш населений пункт», – розповів військовослужбовець ЗСУ Владислав.

Операція проходить без жодного пострілу і втрат. У Катеринівці – близько 300-т цивільних. 20 з них діти. Місцеві розповідають, що у так званій «сірій зоні» жили в страху, бо в Катеринівку часто заходили ворожі диверсанти.

Після взяття під повний контроль села армійці беруться з’ясовувати потреби мирних жителів. Одна з нагальних – шкільний автобус. Чотири роки діти пішки долають понад сім кілометрів, бо найближча школа у сусідньому Золотому. Автобус запустили.

У березні туди вперше з початку АТО приїхали представники української влади – дивіться відео:

Село ледь не щодня обстрілюють, звідти до лінії вогню всього один кілометр, але воно під захистом українських оборонців.


Загрузка...
На платформі Blogger.