Цим днем відкривається календар православних свят на серпень. Багато православних пам’ятають, що 1 серпня – це день пам’яті преподобного отця Серафима, який присвятив своє життя тому, щоб допомогти людям стати ближче до віри Господньої.
повідомляєhttp://www.tochkazoru.pp.ua/


Історія свята
Історія цього дня нерозривно пов’язана зі смepтю преподобного отця Серафима, тому що 1 серпня – день набуття його мoщей. Відкритi вони були саме в цей день в далекому 1903 році. Сталося це в місці поxoвання – в Дивеєвському монастирі, який і заснував Серафим Саровський.

Довгий час Серафима незараховували до лику святих. Після того, як він пішов з життя в 1833 році, багато людей продовжили почитати його як найбільшого духовного наставника. Як це зазвичай і буває, звістки про людину швидше розлітаються після чудес, пов’язаних з ним після його смepті. Старець Серафим не став винятком з правила. Звичайно, навіть за життя його аскетизм і самовідданість вражали.

Він усамітнювався на кілька років для молитви. Люди приносили йому їжу і пропонували допомогу, але дуже часто чули відмову. Цей старець показав усім силу молитви і посту, які допомогли йому досягти просвітлення, умиротворення і гармонії. Він присвятив усе своє життя молитві, тому заслужив своє місце поруч з Богом на Небесах.

Ще за життя його молитви зцілювали, а його промови наставляли на шлях праведний безліч душ. Люди відчували його силу, його неймовірну доброту і самовідданість. Серафим Саровський залишив після себе безліч думок, записаних і увічнених на папері. Багато священнослужителів використовують їх в своїх проповідях після закінчення служби в церкві.

Традиції свята обрітення мощей святого Серафима
У 2018 році традиції свята будуть незмінними. Можна спробувати зробити паломництво в Дивеєво, щоб прикластися до мoщів святого Серафима. Якщо у вас будуть сили і час, обов’язково відвідайте цю святу землю, на якій вже близько 200 років живуть монахи. Зараз це місце відкрито для відвідування, тому найкращим способом вшанувати пам’ять святого буде відвідування місця його поxoвання.

1 серпня потрібно більше молитися і піклуватися про близьких. Необхідно пам’ятати про свої духовнi обов’язки, про смирення і доброту. Якщо у вас не буде можливості відвідати урочисту службу в храмі, то обов’язково моліться вдома на самоті. Можна прочитати будь-яку молитву, присвячену святому отцю Серафима Саровського.

У цей день священнослужителі рекомендують ні в якому разі не лаятися з близькими. Постарайтеся причаститися, покаятися в гріхах або просто зробити щось хороше для близьких. Це день пам’яті найголовнішого духовного наставника всіх православних християн.

Джерело: osoblyva.com