Titulo

НБУ виніс невтішний прогноз українській приватизації

 Нацбанк прогнозує зрив плану надходжень від приватизації
Фото: Pixabay
Нацбанк прогнозує зрив плану надходжень від приватизації
Національний банк України (НБУ) прогнозує, що план надходжень від приватизації у 2018 року не буде виконаний.
Про це йдеться у червневому звіті регулятора про фінансову стабільність.
"Виконання плану приватизації традиційно під питанням. У бюджеті заплановано отримати від роздержавлення майна 21,3 млрд грн. Однак цей план вкотре надто оптимістичний", - йдеться в документі.повідомляєhttps://biz.nv.ua

Крім того, НБУ вказує на необхідність прийняти ряд підзаконних актів для його виконання, а також низькі темпи підготовки приватизаційних конкурсів і їх неодноразовий перенесення їх строків.
"За оцінками Національного банку, фактична сума надходжень від приватизації буде в рази меншою, від запланованої. Це змусить Уряд України шукати компенсатори для покриття розривів ліквідності, зокрема, шляхом збільшення запозичень на внутрішньому ринку", - говориться в звіті.
У НБУ зазначають, що частина цих коштів вдасться позичити завдяки ініціативі Кабінету міністрів дозволити місцевим громадам купувати державні цінні папери.
"Спрямування ресурсів місцевих бюджетів на ринок державних цінних паперів – тимчасове рішення, що принципово не вирішує проблеми. Вкладення в ОВДП також можуть призводити до відтермінування капітальних інвестицій та перешкоджати реалізації інфраструктурних проектів на місцевому рівні", - відзначає НБУ.
Нагадаємо, що в січні 2018 року Верховна Рада встановила нові правила приватизації державного майна. Залишається тільки мала приватизація і велика з вартістю активів понад 250 млн грн.
У березні ФДМ затвердив список об'єктів малої приватизації, що підлягають продажу в 2018 році. До нього увійшли близько 600 об'єктів. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що початок малої приватизації заплановано на червень 2018 року.
Крім того, в травні уряд затвердив перелік підприємств великої приватизації на 2018 рік, в який входили 23 підприємства. У нього, зокрема, увійшли п'ять обленерго, Центренерго, Одеський припортовий завод (ОПЗ), Турбоатом, Запорізький титано-магнієвий комбінат (ЗТМК), Об'єднана гірничо-хімічна компанія (ОГХК) і Сумихімпром. 
Як відомо, держбюджет-2018 передбачає надходження від приватизації 21,3 млрд грн. Роком раніше, г осбюджет-2017 передбачав 17,1 млрд грн надходжень від приватизації, проте отримано було лише 3,4 млрд грн. Основну суму в 3,1 млрд грн ФДМ отримав за рахунок продажу блокпакетів акцій енергокомпаній, які викупила група СКМ Ріната Ахметова, вже володіла в них контрольним пакетом.
На платформі Blogger.