Titulo

Загальна атака Росії

Трамп дестабілізує трансатлантичні відносини, домагаючись ізоляції на світовій арені. Напередодні виборів в Конгрес США ризикують залишитися один на один з російськими зловмисниками.повідомляєhttps://nv.ua
Росія намагається вплинути на вибори в Конгрес США, які відбудуться в листопаді, а також розділити трансатлантичний альянс. Про це попередив директор Національної розвідки США Ден Коутс на зустрічі 8 червня в Нормандії (Франція), співорганізатором якої був The Atlantic Council.
За словами Коутса, Росія вже зробила «безпрецедентну кампанію з втручання у виборчий і політичний процес США» в 2016 році. За словами Коутса, Росія також втручається в справи Франції, Німеччини, Норвегії, Іспанії та України. «Уже 2018 рік, а ми продовжуємо спостерігати, як під приціл росіян потрапляє американське суспільство з метою вплинути на наші вибори в Конгрес», – сказав він.
Коментарі Коутса збігаються з оцінками спецслужб США і держсекретаря Майка Помпео, який раніше займав пост директора ЦРУ, і говорив, що Росія спробує зірвати вибори в Конгрес.
Коутс сказав, що Росія проводила низку кібератак і дезінформації з метою «принизити наші демократичні цінності і послабити наші союзи».
«Такі дії Росії цілеспрямовані і навмисні – це загальна атака Володимира Путіна на верховенство права, західні ідеали і демократичні норми, – сказав він. – Дії Путіна демонструють, що він прагне посіяти смуту не тільки всередині Заходу, але і серед тих, хто дотримується демократичних норм».
Коутс, колишній конгресмен і сенатор США, ясно попереджає, що Росія має намір розділити трансатлантичний альянс.
«Російська загроза, зокрема, нагадала Європі про необхідність зміцнити НАТО і підтримати колективну оборону. Росіяни активно прагнуть розділити наш Альянс, і ми не повинні допустити цього».
У своїй промові Коутс також говорить про шляхи зміцнення демократії. Ймовірно, маючи на увазі виклик ліберальному порядку, з яким зіткнулися Сполучені Штати в даний час, він сказав: «Займаючи цю посаду, на мені лежить відповідальність зосередитися на зовнішніх загрозах нашій демократії – уникаючи коментування політики всередині США. Це не прийнятно».
Трамп дестабілізує трансатлантичні відносини. У нього також натягнуті відносини з багатьма давніми друзями і союзниками Сполучених Штатів через його прихильність до політики «Америка понад усе». Саме через такий підхід Сполучені Штати відмовилися від багатосторонніх угод (найяскравіші приклади: ядерна угода з Іраном і Паризька кліматична угода) і, під приводом збереження національної безпеки, ввели тарифи на сталь для ЄС, Мексики і Канади. Через подібні дії США все частіше залишаються ізольованими на світовій арені.
Коутс впевнений в загрозі, що насувається з боку Росії. Тому він наголошує на необхідності зміцнити відносини зі своїми європейськими союзниками, щоб протистояти їй.
«Кожен день зат доповідями розвідки я бачу, що ми живемо в часи, коли західні демократії схильні до небезпеки, невизначеності і сум'яття, – сказав Коутс. – Від агресії Росії і глобальних амбіцій Китаю до постійної загрози тероризму: демократія і віра в наші національні установи постійно під ударом ».
Коутс перерахував злісні дії Росії, в тому числі її масову кібератаку на Україну в 2017-му, яка завдала світової збиток, а також спробу вбити колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля і його доньку Юлію в Британії в березні цього року.
«Володимир Путін каже, що хоче єдиної і процвітаючої Європи, тому що це найбільший торговий і економічний партнер Росії. Але краще дивитися на дії Росії, а не слухати заяви Путіна, – сказав Коутс. – Вторгнення в Україну, анексія Криму, напад із застосуванням нервово-паралітичної речовини в Великобританії, кібератаки проти кількох країн ЄС і підрив енергоресурсів східноєвропейських країн, – як на мене, всі ці дії не спрямовані на возз'єднання».
Коутс визнав, що в трансатлантичних відносинах будуть розбіжності в політиці, «але наші архіважливі відносини витримають».
Директор Національної розвідки США висловив вдячність Франції за готовність взяти на себе серйозну роль в глобальних, регіональних і проблемах безпеки, а також розчарування в тому, що Німеччина, яка, за його словами, найбільш здатна посилити Європу, «не проявляє свою силу».
«Ми очікуємо, що наші партнери приєднаються до нас в боротьбі із злоякісною агресією і глобальними загрозами, – сказав Коутс. – І ми говоримо не про те, що вони просто будуть відстоювати свої політичні переконання, а про те, що займуть чітку позицію щодо захисту і підтримки наших цінностей безпеки і демократії».
Переклад НВ
Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Atlantic Council. Републікація повної версії тексту заборонена
Оригінал опубліковано на Atlantic Council

Загрузка...
На платформі Blogger.