Titulo

“Підвищені пенсії, реєстр боржників і червоні списки в лікарнях”: Що зміниться для українців вже в липні

Українців з великими боргами включать до "чорного списку" НБУ, вони не зможуть отримати кредит у жодному з банків. Крім того, з 1 липня уряд підвищить соціальні стандарти, а в медустановах запрацює новий принцип фінансування "гроші йдуть за пацієнтом", передає https://korupciya.com

OBOZREVATEL з'ясував, як життя українців може змінитися у липні.

Що буде з цінами: квартири, долар і бензин

Нафта на світових ринках поступово дорожчає, паралельно зростає і вартість світлих нафтопродуктів. З огляду на те, що Україна залежить від імпорту, уникнути за таких умов подорожчання бензину буде складно.Експерти нафтового ринку прогнозують: літр бензину марки А-95 може подорожчати до 32 грн (на даний момент літр продається за ціною 31,1-31,3 грн).
"Що стосується автогазу, то там ціна також неминуче зростатиме. Знов-таки не варто забувати, що абсолютно з усього палива ми повністю залежимо від імпорту з Білорусі та з РФ", – розповів OBOZREVATEL експерт з енергетичних питань Юрій Корольчук.
У той же час прогнози щодо курсу долара оптимістичніші. Долар може подешевшати до 25-26,5 грн/$, впевнений старший аналітик Forex Club Андрій Шевчишин. У той же час старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб вважає, що ймовірніший курс – 26-26,5 грн/$.
Як відомо, долар в Україні влітку дешевшає через зростання валютних виручок, зниження ділової активності, імпорту. Серед негативних факторів – можлива відсутність позитивних новин від МВФ. Однак гривня може різко девальвувати через відсутність кредиту вже у наступному році. На даний момент обсяги золотовалютних резервів (ЗВР) дозволяють Нацбанку виходити на внутрішній ринок і утримувати стабільний курс.
На ринку нерухомості ситуація також стабільна. Так, традиційно липень – "мертвий сезон". Попит падає, а пропозиція не змінюється.
Ріелтор Максим Бабуряк впевнений, що власники житла не будуть знижувати ціни, оскільки вони і зараз перебувають на рівні практично собівартості, проте маневрів для торгу стане більше.

Соціальні стандарти: підвищать пенсії і перерахують прожитковий мінімум

Мінімальну пенсію з 1373 до 1435 грн підвищать 1 липня. В результаті українці отримають надбавку від 1 до 620 грн. Так, максимальна пенсія не може бути вища за 10 мінімальних. На даний момент це 13,7 тис. грн, а після індексації – 14,35 тис. "Розбагатіють" і ті, хто зараз отримує менше 1435 грн.
Близько 300 тис. українців на даний момент живуть з мінімальною пенсією – всі вони за липень отримають на 62 грн більше. Ще понад півмільйона людей "розбагатіють" на суму від 1 до 61 грн. Це ті, хто отримує більше мінімалки, але менше 1435 грн.
Крім пенсії, індексація торкнеться і прожиткового мінімуму. Його розрахунковий розмір збільшиться з 1700 до 1777 грн. До прожиткового мінімуму прив'язані посадові оклади чиновників, виплати військовослужбовцям, частина штрафів та навіть субсидії. Для прикладу, при доході сім'ї з трьох осіб у 10 тис. грн за прожиткового мінімуму у 1700 грн обов'язковий платіж складе 1441,7 грн, а при 1777 грн – вже 1319,5 грн. Відповідно, якщо дохід сім'ї не зростає, а прожитковий мінімум збільшується, пропорційно зростає і субсидія.

"Поганих" пацієнтів включать до "червоних списків"

З липня в Україні фінансувати медустанови будуть за принципом "гроші йдуть за пацієнтом". Чим більше декларацій підписали з лікарем, тим вищою буде його зарплата. Якщо пацієнти не підписали декларації, на них будуть виділяти замість належних від 370 до 1480 грн/рік всього 240 грн.
На платформі Blogger.