Titulo

Ціна нафти Brent перевищила $80 вперше з 2014 року

Вартість нафти еталонних марок активно підвищується в четвер, 17 травня, досягнувши максимальних позначок з кінця листопада 2014 року на побоюваннях зниження пропозиції палива на світовому ринк .повідомляєтhttps://biz.nv.ua
ерфакс.

Котирування липневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures 17 травня піднялася на $0,9 (1,15%) - до $80,2 за барель.

Нафта WTI з поставкою в червні на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до зазначеного часу подорожчала на $0,32 (0,45%) - до $71,8 за барель.

Головним фактором для нафтового ринку продовжує залишатися Іран, на який будуть накладені американські санкції, в тому числі обмеження на експорт нафти. Іран є другим за величиною виробником нафти в ОПЕК.

Деякі аналітики вказують, що країни ЄС, швидше за все, не стануть виходити з угоди по іранському атому, і наслідки санкцій США будуть не такими значними. Однак з урахуванням інших сигналів скорочення поставок і запасів палива в світі ситуація з Іраном як і раніше сприяє збільшенню цін на нафту.

До іншим таким сигналам ставляться падаюча видобуток в Венесуелі, яка страждає від економічної кризи, і зниження запасів нафти і продуктів нафтопереробки в Штатах.

Як стало відомо напередодні зі звіту міністерства енергетики США, запаси нафти в країні минулого тижня скоротилися на 1,4 млн барелів, до 432,4 млн барелів, тоді як аналітики в середньому очікували зменшення нафтових запасів на 2,3 млн барелів.

Резерви бензину в США за підсумками тижня впали на 3,79 млн барелів, дистилятів - скоротилися на 92 тис. Барелів.

Експерти Goldman Sachs відзначають, що інвестори, що скорочують "бичачі" позиції по нафті, "ведуть небезпечну гру", оскільки попит на нафту в світі залишається високим, а побоювання з приводу зростання світового ВВП, швидше за все, виявляться тимчасовим явищем.
На платформі Blogger.