Titulo

Не ходіть, Гетті, ночами гуляти

У цьому році на екрани з моніторами вийшло відразу два проекти, присвячених одному з найвідоміших випадків кіднепінгу – справі Пола Гетті Третього

За довгі роки випасу аудиторії умовний Голлівуд обчислив алгоритм свого ідеального продукту – це повинна бути драма з молодими красивими багатіями. Можна їх зробити супергероями, але якщо в титрах є можливість прописати фразу «засновано на реальних подіях», то це ще +20 до достовірності до багатих, які обов'язково заплачуть.інформуєhttps://nv.ua


І ось вам відразу два приклади – цього року на екрани з моніторами вийшло відразу два проекти, присвячених одному з найвідоміших випадків кіднепінгу – справі Пола Гетті Третього. Перший з них – серіал «Траст» Денні Бойла, і за два епізоди до фіналу він з великим відривом виграє у повнометражного фільму Рідді Скотта «Всі гроші світу».

Історія онука найбагатшої людини планети вельми примітна, але не поспішайте її гуглити. Цілком можливо, що ви щось про це чули, але краще притримайте коней і дочекайтеся розв'язки в серіалі – цікавіше буде.

У двох словах зав'язку можна описати так: 1973 рік, в англійському графстві Суррей проживає найбагатша людина Землі, американець Пол Гетті. Йому 81 рік, він сколотив мільярдні статки на нафті, але витрачати гроші не любить – в садибі Тюдора (до речі, вона тепер належить Алішеру Усманову) він встановив для гостей телефони-автомати, про скупість старигана ходять легенди – то він шкарпетки собі пере, то на виставку собак ходить перед закриттям, щоб пару пенні заощадити.

Розумник Денні Бойл закручує десятисерійну пружину саме з маєтку, показуючи нам такий собі анти-Даунтон і суворого старого, якому давно начхати на чию-небудь думку. Погостювати до діда приїжджає шістнадцятирічний онук, Пол Гетті Третій, такий собі хіппан-кульбаба. Так нас знайомлять з головними дійовими особами «Траста».

Трохи згодом відбувається те, заради чого серіал і починався – одного разу вночі хлопчину викрадають в Римі, в богемних кварталах якого він і живе. Дідові відправляють вимогу – 17 мільйонів доларів (помножте на 8 і отримаєте приблизний еквівалент в сьогоднішніх грошах). Неважко здогадатися про те, що з виплатою викупу дідусь поспішати не стане, інакше не було б про що говорити.

На цьому міськдовідку закриваємо, бо головне завдання четвергових оглядів – не позбавити вас ні грама задоволення від перегляду в майбутньому. І переходимо до достоїнств серіалу і недоліків фільму. Денні Бойл і канал FX постаралися на славу: знято багато і красиво (місцями згадується Соррентіно), зіграно гідно.

Окремим рядком хотілося б відзначити прекрасний каст – герої схожі на своїх прототипів, а актори підібрані майже ідеально – Дональд Сазерленд в свої 83 роки рве шаблони, Хіларі Суонк переконлива в ролі матері вкраденого хлопчини, а Брендан Фрейзер однозначно награв на підвищення. Також радив би придивитися до Луки Маринелли – його роль мафіозі Прімо гідна статуеток і взагалі хлопець далеко піде.

Дуже соковито показана Італія, особливо сільська, зайвий раз розумієш, чому туди так прагнуть дружини депутатів і діти районних прокурорів – Калабрія виглядає раєм на Землі. Загалом серіал прекрасний, хіба тільки в середині сценарного тулуба з'являються розтяжки – творці відверто тягнуть час. Воно і зрозуміло – в цілому це історія на повний метр, так що доводиться зводити допоміжні арки.

Що ж стосується фільму, то Рідлі Скотт, повторюся, програє, таке враження, що на хвилину екранного часу у серіалу бюджету більше. І так по кожній позиції – Марк Уолберг, може, і є найбільш високооплачуваним актором року, але все, що він тут робить – ходить і хмуриться, засуджуючи те, що відбувається. У той час як Брендан Фрейзер в ролі того ж детектива Чейса на порядок цікавіший, його герой не випадає з контексту і взагалі серіал – про справу цілком, а фільм – сага про благородного начальника охорони на службі у негідника.

У фільму вийшли деякі флешбеки, але цього мало. Вже не знаю, що там награв Кевін Спейсі, його роль перезняли з Крістофером Пламмером, але для мене Гетті – це Сазерленд, з першої ж хвилини. І так у всьому. Так що серіал отримує 8,5 з 10, а фільм – 6,5. Теги вгадайте самі – #МГ (Можна Глянути) vs. #МК (Можна Краще).
На платформі Blogger.