Titulo

“Ідіотен-тест”: українським водіям хочуть влаштувати новий іспит

В Україні для водіїв при прийомі іспитів хочуть ввести психофізіологічне тестування.


Як передає Auto24, в Києві презентували Віденську систему тестування водіїв Vienna Traffic, яка дозволяє виявляти психологічні проблеми водіїв і їх причини виникнення. Систему представила компанія Guinti Psychometrics Ukraine.повідомляєhttps://dilovyi.info
Представники Міністерства охорони здоров’я відзначили, що такий іспит потрібно ввести не тільки для тих, хто хоче здати на права, але і для всіх, хто перевозить людей або професійно займається іншими перевезеннями.

 “Зараз проводиться тільки загальний огляд водія, аналіз крові, а цього явно недостатньо, щоб переконатися в безпечному управлінні транспортом”, – заявила представниця МОЗ Ганна Глембоцька
За її словами, Кабмін прийняв Стратегію підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року. Зокрема, до кінця 2019 на законодавчому рівні планується затвердження медико-психологічної оцінки кандидатів і водіїв транспортних засобів, а також створення єдиної бази даних про видані медичних довідках.

Відзначається, що Віденська система тестування використовується більш ніж в семи десятках країн світу, законодавчо затверджена в 16 з них. Психологічна атестація проводиться на іспитах при отриманні водійських прав, для професійних водіїв, літніх людей, водіїв групи ризику (часті правопорушення, агресивна поведінка, зловживання алкоголем і т.п.) або людей з неврологічними захворюваннями.

У Німеччині такі тести називаються “Ідіотен-тест” і для порушників ПДР проводяться на платній основі. В Австрії ж, за результатами психологічних тестів, більше 20% водіїв вимагають психологічної корекції поведінки.

“У країнах ЄС всі водії обов’язково проходять психологічне тестування при отриманні водійських прав або при частих правопорушеннях. Віденська система тестування водіїв Vienna Traffic дає можливість не тільки виявити проблему, але і коректувати поведінку, розвинути необхідні навички безпечної поведінки за кермом”, – розповіла гендиректор Guinti Psychometrics Ukraine Олег Бурлачук.
На платформі Blogger.