Titulo

Археологи знайшли під Єрусалимом свідоцтво давньої вендети


У єрусалимських горах вчені знайшли череп і кисть правої руки, які, на думку фахівців, є найдавнішим матеріальним свідоцтвом кровної помсти.Дослідження проводилися групою археологів під керівництвом професора Бар-Іланськjuj університету Боаза Зіссу, повідомляє newsru.co.il.повідомляєhttps://nv.ua
За допомогою антрополога з Управління старовини доктора Йосі Нагара і фахівця Національного центру судово-медичної медицини доктора Хаїма Коена було встановлено, що йдеться про останки чоловіка віком 25-40 років, який жив в X-XI століттях нашої ери - близько тисячі років тому.

"Він загинув від удару мечем - такий удар вбиває на місці. Але на черепі в районі маківки ми виявили сліди двох серйозних травм, які згодом зажили. Це означає, що чоловік задовго до смерті зазнавав нападів", - відзначають експерти.

В ході експертизи було встановлено, що череп збігається з будовою голови бедуїнів. Як відомо з писемних джерел, бедуїни, які прийшли з території сучасної Йорданії, населяли в той період район єрусалимських гір. Серед них була поширена кровна помста.

Як повідомляє прес-служба Управління старовини, відомий текст початку минулого століття, в якому бедуїн, що зробив обряд вендети, приносить відрубану голову і кисть жертви, щоб довести: він відновив честь свого роду. Вчені впевнені, що це дозволяє говорити про перший підтверджений "доказами" випадок кровної помсти.

Раніше НВ повідомляло, що на північному березі Галілейського моря ізраїльські археологи, ймовірно, знайшли римське місто Юлія. До таких висновків вчені прийшли, виявивши під час розкопок сліди римської лазні.

"Це означає, що там знаходилося місто, а не просто рибальське село. Баня свідчить про існування міської культури", - говорить автор дослідження, доктор Мордехай Авіам.

На платформі Blogger.