Titulo

ЗАДИХНУВСЯ КАНАБІСОМ: ВІДСТОРОНЕНІ ЛЬВІВСЬКІ ПАТРУЛЬНІ ЗАПЕРЕЧУЮТЬ ПРОВИНУ В СМЕРТІ ЗАТРИМУВАНОГО


Той сам намагався проковтнути пакетик із наркотичною речовиною, але не зумів цього зробити. 

У Львові обрали запобіжний захід шістьом патрульним, яких звинувачують у вбивстві з необережності 22-річного хлопця, котрого вони затримували у приміщенні лотереї. Повідомляє https://tsn.ua/Той проковтнув пакетик із виявленими наркотиками і задихнувся, а копам присудили сидіти під домашнім арештом та носити електронні браслети, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Рішення Галицького районного суду керівництво поліції вважає надто суворим. "Подія відбулася три місяці тому. Протягом трьох місяців наші співробітники постійно працювали зі слідством", - наголошує  заступник керівника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький. "Ми порушень в діях патрульних не виявили, оскільки все було згідно з процедурою і відповідно до вимог закону", - наголосив керівник патрульної поліції Львівщини Роман Пилипенко.

Шість копів під домашнім арештом. 22-річний хлопець, якого вони затримували у приміщенні державної лотереї, ковтнув пакетик з наркотиками і задихнувся. Рідні хлопця певні - правоохоронці його закатували. Ті - всі звинувачення відкидають. 

У лютому під час відпрацювання національної лотереї патрульні перевіряли кишені відвідувачів. Один із клієнтів, за словами правоохоронців, чинив опір і втікав. Приборкали хлопця, начепивши пластикові стяжки на руки, та перед тим він встиг щось покласти собі до рота. "Коли вони зрозуміли, що в роті щось, неоднарозово потерпілому казали, щоби він відкрив рота, намагалися самі відкрити рота, але достати той пакет не видалося можливим, на жаль", - пояснив Пилипенко. Юнак помер від удушення пакетиком із двома грамами канабісу.

Батьки хлопця певні, що наркотики йому підкинули самі копи, а потім ще й били. "Для чого вони його ловили за гортанку, для чого вони його били в груди? Один працівник дев’ять разів, я нарахувала дев’ять – коліном б’є його в ліву сторону. Чому вони по ньому скакали, гупали і ногами товкли? Він просить допомоги – значить, зняли наручники і він міг сам собі це витягнути", - переконана мама загиблого Наталія Клим. У прокуратурі  вбачають у діях поліцейських ознаки двох злочинів – перевищення повноважень та вбивство з необережності. Там упевнені, що силу патрульні застосували безпідставно. "Наносили тілесні ушкодження, затягували руки пластиковими стяжками, неодноразово кидали до землі. До приїзду працівників медичної допомоги руки затриманого були за спиною у пластикових затяжках – це перше порушення надання будь-якої медичної допомоги", - твердить заступник прокурора Львівської області Галина Борейко.


Самі патрульні твердять, що хлопця не били, а лише скрутили, щоб одягти пластикові стяжки, бо він чинив опір, а коли юнак упав – руки йому звільнили і до приїзду швидкої реанімували. "Надавалася домедична допомога і чотири рази була викликана швидка. В наших діях я не вбачаю перевищення", - заявив підозрюваний Назарій Андрушків. Юристи ж вважають, що патрульних звинувачували б за м’якшою статтею, якби батьки не витратили на поховання сина аж 220 тисяч гривень. "Це є головною кваліфікуючою ознакою цього злочину", - вважає правозахисник Олександр Коваль.


Усі сторони конфлікту сподіваються на обєктивне розслідування і неупереджений суд. Проте якщо вину копів доведуть, то їм загрожуватиме до десяти років в’язниці.

На платформі Blogger.