Titulo

Грузія оголосила про розрив дипломатичних відносин з Сирією

Грузія розпочала процедури щодо припинення дипломатичних відносин з Сирією.

Про це на спеціальному брифінгу заявив заступник міністра закордонних справ Грузії Давид Дондуа, повідомляє https://nv.ua


Він зазначив, що це пов'язано з визнанням сирійським режимом незалежності Абхазії і Південної Осетії.

"Даною дією режим Асада підтримав військову агресію Росії проти Грузії і триваючу протягом років етнічну чистку", - заявив Дондуа.

Він також підкреслив, що сирійський режим знехтував міжнародними правовими зобов'язаннями щодо визнання територіальної цілісності і непорушності міжнародно визнаних кордонів держав.

Раніше повідомлялося, що сирійський режим Башара Асада заявив про визнання незалежності двох самопроголошених "республік" Абхазії і Південної Осетії.

Абхазія і Південна Осетія заявили про незалежність на початку 1990-х років. У 2008 році про визнання незалежності "республік" оголосила Росія.

Крім РФ незалежність грузинських регіонів визнали Нікарагуа, Венесуела, Науру, Вануату та Тувалу (пізніше відкликала визнання).

У Тбілісі називають ці території окупованими регіонами Грузії.

В основному ж, світова спільнота визнає суверенітет Грузії над Південною Осетією і Абхазією. На території двох самопроголошених утворень знаходяться російські військові бази.
На платформі Blogger.