Titulo

5 серпня – велике церковне свято, яке повинен вшанувати КОЖЕН християнин, щоб не набратися гріха. Тільки сьогодні категорично заборонено довго…

5 серпня припадає день пам'яті святих Феофіла, Трохима і тринадцяти мучеників, які постраждали в період гонінь, організованих у відношенні християн імператором Діоклетіаном у III-IV ст.
Коли всіх цих людей привели на суд, вони не погодилися відмовитися від віри в Бога і поклонятися ідолам, Сообщает http://korupciya.com/

Саме тому мучеників піддали катуванням, а потім перебили їм гомілки і відправили в палаючу піч. Однак Бог створив диво – і мученики самі вийшли з печі, будучи абсолютно здоровими. Після того мучеників обезголовили.

Раніше у цей день не прийнято було спати допізна. Казали: "Хорошому господарю день малий". Тим більше, що ночі до 5 серпня і так ставали довшими – важливо було встигнути виконати усі роботи про настання сутінків. Саме з 5 серпня зазвичай роботи у селян було більше ніж достатньо. До того ж, в лісі до 5 серпня достигали ягоди, всі вирушали їх збирати. Господиням необхідно було встигнути зробити домашні заготовки – компоти, варення. Тому у народі день 5 серпня часто називали Калинник-Малинник. Також з'явилася назва дня Трохим-Безсонник – не було коли спати. Якщо стоїть гарна погода, в полі і городі працюють майже цілодобово, тому цей день і отримав таку назву.


Люди зажди дуже цінували калину, бо вона, по-перше, відома як хороший медонос, а, по-друге, з неї можна готувати цілющі зілля. Знахарі і лікарі рекомендували використовувати настій з кори калини для лікування захворювань нервової системи. Ягоди калини використовували для лікування хвороб шлунково-кишкового тракту, авітамінозу. Калина відома як сечогінний і загальнозміцнюючий засіб. Шкірні захворювання можна вилікувати настоєм з квіток калини.

Любили селяни і малину, яка містить в собі безліч корисних властивостей. Вона була відома як антисептичний, потогінний засіб, який допомагає впоратися з застудою.

Прикмети 5 серпня:

Трохим-Бессонник – пора жнив

Гарному хазяїнові день малий

У жнива одна турбота – не стояла би робота

Жати – не дрімати

Довго спати – добра не видати

Довго спати – з боргом устати

На Трохима – калинники-малинники

Якого куща ягода, такого вона й смаку.
На платформі Blogger.