Titulo

10 українських слів, яких не скажеш російською

У світі існує 6 тис. мов. Майже половина з них вже сьогодні під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється, коли мову, з тієї чи іншої причини, перестають вживати та вивчати понад 30% її носіїв.
Пропонуємо унікальні українські слова, відповідників яких ви не знайдете у російській Сообщает http://uainfo.org/Вирій – теплі, південні краї, куди відлітають на зиму птахи.Добродій – той, хто допомагає, підтримує тощо.Залізниця – дорога з рейковою колією, призначена для пересування залізничного рухомого складу; увесь комплекс інженерних споруд, обладнання, машин і механізмів, що становить основу залізничного транспорту; установи, що відають залізничним транспортом.Книгарня – книжкова крамниця.Кохати – почувати, виявляти глибоку сердечну прихильність; плекати що-небудь; виховувати, ростити кого-небудь.Митець – той, хто працює у якому-небудь виді мистецтва; людина обізнана, вправна у якій-небудь справі, майстер.Нівроку – непоганий, такий як треба; нічого собі, непогано; вживається для вираження побажання не принести горя.


Олія – рідка жирова речовина, яку добувають з деяких рослин; олійна фарба; мастило.Обіруч – узявшись за руки, разом, обома руками, по обидва боки.
Шахівниця – дерев’яна або картонна дошка чи коробка з 64 світлими й темними квадратами, на якій грають у шахи.
На платформі Blogger.