Titulo

СКАНДАЛЬНИЙ МАЄТОК Пшонки: справа набула несподіваного повороту

Віктор Пшонка, який займав пост генерального прокурора при Януковичі, може відсудити в України компенсацію за пограбований маєток
Як говориться в декількох визначеннях Києво-Святошинського суду в Єдиному реєстрі судових рішень, національна поліція почала розслідування пограбування родинного особняка Пшонки в селі Гореничі під Києвом. Сообщает http://33seconds.com.ua

Крім того, захисники екс-прокурора готуються до судового процесу про стягнення компенсації за вкрадене майно.

Згідно з судовими матеріалами, кримінальне провадження про пограбування маєтку родини Віктора Пшонки було відкрито в січні 2017 року, а в березні адвокати засипали орган слідства клопотаннями, в тому числі, про проведення огляду житлового будинку, приєднання до справи публікацій в ЗМІ про грабіж, ознайомлення з матеріалами кримінального провадження. Поліція в кожному випадку залишала звернення захисників Пшонки без відповіді. Лише в квітні їм вдалося через суд змусити поліцію розглянути клопотання.

У серпні минулого року екс-заступник генпрокурора Віталій Касько заявляв, що будинок Пшонки, знаходиться під арештом, тобто держава в особі правоохоронних органів повинна була описати майно і охороняти.

Нагадаємо, на знімках, які часто з’являлися в мережі, видно, що з дому Пшонки винесли все, включаючи навіть розетки і мармурових левів.

Віктор Пшонка і його син, екс-регіонал Артем Пшонка, фігурують в декількох кримінальних справах, скандальні з них – розкрадання близько 70 млн гривень при ремонті чотирьох будівель Генеральної прокуратури в 2012-2013 рр. Також Пшонку підозрюють в тому, що під час подій на Майдані він не скасував постанови уряду, які розширили можливості силовиків щодо використання спецзасобів проти мітингувальників. Ще одне справа була розпочата в 2014 році – Віктора Пшонку та його сина звинувачують у привласненні 50 млн. грн., які «Банк Перший» отримав від Національного банку України в якості стабілізаційного кредиту.
На платформі Blogger.