Titulo

ТІЛЬКИ НЕ ПАДАЙТЕ!!! Гройсман розповів про підвищення мінімального стажу для пенсії, важко буде навіть дожити до неї

Влада заявила про те, наскільки підвищиться страховий стаж для пенсії.
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що в рамках пенсійної реформи мінімальний страховий стаж для отримання пенсії в Україні буде підвищено до 25 років. Сообщает http://korupciya.com/

За його словами, це оптимальний стаж, який притаманний більшості українських громадян. Кабмін презентує новий проект пенсійної реформи до кінця цього місяця, зазначив Гройсман.

“З 1 жовтня 5 млн 620 тис. українських пенсіонерів отримають підвищену пенсію і достатню істотну”, – сказав прем’єр.


У зв’язку з оприлюдненням законопроекту пенсійної реформи, Кабінет міністрів України запустив інформаційний сайт, який пояснює основні зміни, які торкнуться громадян нашої країни.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, новий проект закону передбачає підвищення страхового стажу, при цьому зберігаючи вік виходу на пенсію без змін. Крім того, у разі нестачі страхового стажу, його можна докупити.

«Якщо тобі не вистачає кілька років до 25 років страхового стажу і тобі не виповнилося 60 років, то ти можеш це компенсувати шляхом внесків у Пенсійний фонд», – заявив прем’єр.

Таким чином, реформа передбачає можливість покупки до 5 років страхового стажу в середньому, за підрахунками Кабміну, за ціною 16896 грн за рік. Точна сума буде обчислюватися в залежності від ставки ЄСВ та мінімальної зарплати.Для кого в Україні пенсійний вік збільшили до 65 років і скільки коштуватиме пенсія

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман презентував проект пенсійної реформи, яка, якщо її підтримають у парламенті, вступить в силу вже з жовтня цього року. Пенсія за віком, як і раніше, виплачуватиметься українцям з 60 років. 

Однак, для цього необхідно мати не менше 25 років стажу 2017 року, і 35 років для тих, хто вийде на пенсію 2028 року (щорічно необхідний стаж збільшуватиметься на один рік).

Якщо українець, який 2019-го досяг 60-річчя, при цьому офіційно працював всього 15 років, пенсію він отримає тільки в 65 років. 

Якщо ж страховий стаж менше 15 років, в 65 років такий українець отримає соціальну допомогу замість пенсії (розмір допомоги залежить від сукупного доходу родини).

Робочий стаж продаватимуть. 

Якщо виявиться, що необхідного для пенсії стажу не вистачає, можна буде або допрацювати до 63 років, або купити стаж. Один рік стажу коштуватиме 16 896 гривень. 

Можна купити до п'яти років стажу, п'ять років обійдуться в 84 480 гривень. 

Якщо немає ні грошей, ні стажу, замість пенсії можна претендувати лише на соціальну допомогу, яка буде значно нижче мінімальної пенсії.

До речі, крім цього, працюючим пенсіонерам виплачуватимуть повну пенсію. Справа в тому, що згідно з 47 статтею закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", наразі працюючі українці мають право тільки на 85% від заробленої пенсії. 

Решта – залишається державі. 

Якщо після стягнення 15% у працюючого українця залишається пенсія не менше 1968 гривень (150% від прожиткового мінімуму для непрацездатних), виплачуватимуть повну пенсію. При цьому експерти зазначають, утримування 15% від пенсії це не оподаткування, а неповна виплата.


Нагадаємо, частина українців після перегляду пенсій отримуватиме виплати вдвічі більше. 

Приблизно 1,3 мільйона отримають надбавку до 200 гривень. Для 1,2 мільйона осіб підвищення становитиме від 200 до 500 гривень. Два мільйони отримають підвищення від 500 до 1000 гривень і ще понад 1,1 мільйона українців на заслуженому відпочинку отримають доплату більше 1000 гривень.

Пільг менше, працювати більше

Пенсійний вік не підвищать, вже призначені пенсії осучаснять, пільгові пенсії скасують всім, крім військових, працюючим пенсіонерам пенсії виплатять повністю, а введення особистих пенсійних рахунків знову відкладуть.

Це основні положення урядової пенсійної реформи, затвердженої вчора прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом. Законопроект про реформу скоро подадуть до Верховної Ради.

Експерти схвалюють пропозиції Кабміну, але кажуть, що очікували більшого. Подробиці пенсійної революції з'ясували журналісти "Сегодня".


ПРОПОЗИЦІЇ КАБМІНУ.

Як повідомив прем'єр, уряд не збирається підвищувати пенсійний вік для тих, хто ще працює. Він, нагадаємо, становить 60 років для чоловіків і 58 років для жінок. Вводиться можливість тим, хто не має хоча б мінімального стажу, що дає право на трудову пенсію (25 років для жінок і 35 років для чоловіків), "докупити" цей стаж, сплативши до Пенсійного фонду страхові внески, але не більше ніж 5 років стажу. Це 704 грн за місяць, 8448 грн за рік або максимум 42240 грн за 5 років.

Як приклад Гройсман привів себе.

"Пенсійний вік залишається 60 років для людей, які мають страховий стаж 25 років, – роз'яснив він. – Мені 39 років, маю страховий стаж 23 роки. Через 2 роки я досягну необхідного показника. Є люди, у кого не вистачає стажу самої роботи.

І це величезна проблема. Вони зможуть йти на пенсію в 63 роки (при стажі від 15 і до 24 років 11 місяців. – Авт.), а якщо у людей менше 15 років страхстажу – то в 65 років (цю норму Кабмін хоче ввести з 1 січня 2019-го. – Авт.). Але для більшості громадян, це 70% людей, нічого не зміниться – залишиться 60 років", – зазначив Гройсман.

Для людей, які працюють у шкідливих умовах за списками професій №1 і №2 (це шахтарі, металурги, хіміки та ще кількадесят професій) поки що збережуться і достроковий вихід на пенсію, і інші пільги. При цьому роботодавцям доведеться платити за них підвищені єдині соцвнески, але для самих працівників нічого не зміниться.

А ось вчителів, медиків, доярок, механізаторів, машиністів з 1 січня 2018-го хочуть позбавити можливості виходу на пенсію за вислугою років без права роботи за фахом, якщо людина працювала 30 років і більше і досягла віку 50 років.

Також з 2019-го Кабмін пропонує нарешті відкрити особисті накопичувальні пенсійні рахунки для працівників зі списків №1 і №2, які не досягли 35 років. Для інших це збираються перенести з 2018-го на 2019-й, хоча ще в березні планувалося введення пенсрахунків для всіх 35-річних і молодше. Прем'єр мотивував чергову відстрочку необхідністю спершу досягти бездефіцитності ПФ, чого не вдається зробити вже 10 років жодному Кабміну.

З 1 ЖОВТНЯ.

А ось осучаснення пенсій з 1 жовтня буде точно.

Уряд планує перераховувати їх щорічно з урахуванням інфляції і зростання зарплат. Нагадаємо: пенсії не осучаснювали 5 років, і їх розмір у громадян з однаковою кількістю страхового стажу і однаковими зарплатами, але різними роками виходу на пенсію може відрізнятися в 2,5 разу. Кабмін обіцяє цю несправедливість усунути, виділивши 12 млрд грн.

Також з цієї дати обіцяють скасувати норму про зниження пенсії на 15% працюючим пенсіонерам. Ще одна можлива "цукерка" – дострокове підвищення соцстандартів з 1 жовтня, а не з 1 грудня. Це дозволить підняти мінімальні пенсії з 1312 до 1373 грн.

ЕКСПЕРТИ.

В цілому фахівці позитивно оцінюють програму Кабміну. "Поки що уряд виконує обіцянки – осучаснити пенсії з жовтня і не підвищувати пенсвік, – сказав екс-заступник голови ПФ Віктор Колбун.

– Але сподіваюся, що при подачі законопроекту про пенсійну реформу до ВР депутати внесуть поправки про введення особистих накопичувальних пенсрахунків з 1 січня 2018-го. Тягнути далі не можна. на жаль, доводиться йти на непопулярні заходи, на кшталт скасування пільгових пенсій, адже населення старіє, внесків до ПФ недостатньо".

До речі, "соціальний" віце-прем'єр Павло Розенко також підтвердив, що вважає за необхідне їх введення з 2018-го, не чекаючи бездефіцитності ПФ. Інакше, за його словами, через 5-7 років вдасться виплачувати тільки мінімальні пенсії.

А керівник соцпрограм Інституту "Соціально-економічних досліджень" Маріанна Онуфрик зазначає: для реалізації накопичувальних рахунків Кабміну потрібен час, напевно, тому запуск 2-го рівня пенсреформи відкладений на 2019-й. "Пропонується впроваджувати накопичувальні пенспрофпрограми для списків №1 і №2.

Для цих осіб буде включена додаткова ставка від роботодавців в 15% і 7% ЄСВ відповідно. Причому умова працюватиме для осіб до 35 років. Ці пропозиції торкнуться невеликої кількості працюючих. Можливо, це будуть перші кроки для реалізації повноцінної програми з накопичувальними рахунками. А реалізація проекту на 2019 рік відкладена, очевидно, тому, що необхідно ще створити Держнакопичувальний фонд, через який система і працюватиме", – зазначає Онуфрик.

Також експерт уточнює: хоча концепцію пенсреформи вже схвалили в Кабміні, до неї можуть бути внесені корективи.

"Концепція, напрацьована як законопроект, обговорюватиметься на Нацраді реформ, а потім, швидше за все, її опублікують, щоб експерти могли внести пропозиції", – говорить вона. За її словами, в Кабміні очікують, що законопроект передадуть до ВР влітку, щоб нардепи могли прийняти його в двох читаннях до завершення сесії в липні.

ПРАВКИ ВІД МВФ.

Реформа відповідає меморандуму з МВФ і не викликала заперечень представників Фонду, які прибули на днях до Києва на переговори. Про це повідомив нам експерт з пенсій РПР Віталій Мельничук.

Нагадаємо, раніше була інформація, що Фонд рекомендує підвищити пенсійний вік, а також виступає проти осучаснення пенсій та інших пропозицій Кабміну, наполягаючи на скасуванні дострокового виходу на пенсію деяких категорій працівників. За словами Мельничука, погано, що знову відкладається загальне введення пенсійних рахунків.

А експерт Маріанна Онуфрик каже, що деякі деталі реформи ще обговорюватимуться з місією МВФ. Зокрема, питання про покупку страхового стажу: МВФ пропонує встановити поріг не більше двох років, а не п'яти, як пропонує Кабмін. "Сторони сподіваються досягти консенсусу", – зазначила Онуфрик.
На платформі Blogger.