Titulo

“ЕФЕКТ СКОТИНЯКИ”: Ляшко жорстоко “напав” на Холодницького, такого видовища ви ще не бачили (ВІДЕО)


Чи повинен народний депутат нести відповідальність за свої дії, слова та поведінку? Ми звернулися з проханням до соціального психолога Інституту соціальної та політичної психології Галини Циганенко – прокоментувати, зокрема, дії лідера «Радикальної партії» в кабінеті прокурора САП, передає Корупція.Інфо
Потреба притягувати увагу, потреба використовувати брутальність як один з емоційних таких дискурсів розмови. Тому що цей його стиль справді має прихильників

Галина Циганенко

– Я б сказала, що це достатньо характерна для нього поведінка, спостерігаючи за тим, як він виступає з трибуни Верховної Ради. Тобто потреба притягувати увагу, потреба використовувати брутальність як один з емоційних таких дискурсів розмови. Тому що цей його стиль справді має прихильників. Це завжди так – люди часто зневажають політиків, зневажають якихось публічних діячів, загальне ставлення таке, і Ляшко використовує це для того, щоб заробляти постійно дивіденди, прихильність, увагу до себе. Тим більше зараз йде розмова про його певні корупційні питання, тобто ця така епатажність – вона зумовлена до певної міри тією ситуацією, яка склалася довкола його прізвища і довкола його партії.

– Ви маєте на увазі, «кращий захист це напад», так?

– Звісно, бо це дуже добре працює на політичному олімпі.

Те, що Олег Ляшко «добре уловив настрої суспільства» вважає й політичний експерт, виконавчий директор Центру суспільних відносин Євген Магда. Відповідаючи на запитання про інцидент у кабінеті Назара Холодницького, він прокоментував так:

– Поведінка Ляшка свідчить про те, що він добре уловив настрої суспільства і сприймання двох речей: з одного боку – запити на боротьбу з корупцією, а з іншого боку – відсутність конкретних результатів. Він тому пішов у цю контратаку. Він розуміє, що його позиції є достатньо хиткими. Бо людина купує в передмісті Києва будинок і при тому людина жодного дня за останні роки не займалася бізнесом. У людини задекларовано певні великі суми готівкою. Ляшко у цих питаннях товариш, який вміє позайматися серфінгом на хвилі народних настроїв.

Тому він демонструє, що він всесильний, всеможливий. Але насправді, я думаю, що ним рухає страх. Страх, що все таки, не забувайте, він же має досвід перебування в місцях позбавлення волі. І – як і значна частина людей – не хоче туди повертатися. Тому він свій страх намагається подолати в такий спосіб шляхом контратаки, де немає місця юридичним аргументам, а є місце емоціям.

І є такий момент, про який багато хто забуває. Ляшко виховувався в інтернаті. На відміну від багатьох людей, він за шматок хліба з маслом звик боротися з дитячих років. Він у своїй політичній діяльності дуже органічний. Ви можете уявити, щоб Литвин їв землю? А він же не менший аграрій ніж Ляшко, правда? Ляшко корову привів, органічно, правда? Бабусь «на лісапєдє» покатав – органічно. Ну маса питань – органічно. Землю їв – органічно. Він у цій ніші – хлоп з народу. Він дуже органічний і його звідти дуже важко викорчувати. Для того, щоб викорчувати, треба бути хоча б Луценком.

​– А хто би міг, на Вашу думку, з Ляшком – окрім Луценка – от так от подискутувати в такій ситуації? Хто би міг йому відповісти?

– З юристів? Ви знаєте, я навіть не скажу. Просто тут справа не в тональності, а справа в суспільних настроях. Тому що люди чекають результату всієї цієї хвилі боротьби з корупцією. А Ляшко приходить, так би мовити, на робоче місце і пропонує покарати прямо там. Прямо витягує еротичні фантазії людей з підсвідомості.

Ми звернулися за коментарем і до керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Про що свідчить візит до нього – без запрошення – лідера «Радикальної партії» Олега Ляшка?

«Це свідчить тільки про те, що Антикорупційна прокуратура, Антикорупційне бюро є на правильному шляху і робить свою роботу. А все інше це є шум, це є цирк і я не буду клоуном у цьому спектаклі. Хоче він так себе поводити, хай себе поводить. Ми робимо свою роботу згідно чинного законодавства. І будемо викликати на допити тих осіб, яких будемо вважати необхідними викликати. Чи це будуть народні депутати, чи це будуть міністри, чи це будуть прем’єр-міністри, чи це будуть судді – ті, хто нам потрібен для встановлення істини, а не балаган», – зазначив Холодницький.

На платформі Blogger.