Titulo

Генерал Романенко розповів, чого реально побоюється РФ від України

Москва не боїться будь-яких ракетних стрільб Збройних сил України поблизу півострова Крим. Найбільше вона побоюється розробок, а також випробувань нової, сучасної зброї для української армії. Про це заявив екс-заступник начальника Генерального штабу ЗСУ, генерал-лейтенант Ігор Романенко.Новину передає «Преса України».

«Росія не боїться навчань ЗСУ, вона використовує їх для нагнітання обстановки. Не можна порівнювати зенітно-ракетні комплекси і кілька сотень військовослужбовців, які беруть участь в цих навчаннях, зі 120-тисячним угрупованням із залученням різних видів озброєння, організованим РФ в серпні-вересні в рамках навчань «Кавказ 2016», заявив Романенко.

За його словами, для ЗСУ важливі випробування. Але при цьому необхідно відновлювати і модернізувати стару зброю, а також розробляти нову. «А ось це вже Москву реально турбує. Якщо в України буде сучасна зброя, у них збільшаться втрати, що є неприйнятним для Кремля», - підкреслив він.

Як відомо, сьогодні, 1 грудня, ЗСУ почали ракетні випробування недалеко від захопленого Росією Криму. Раніше Москва у відповідь пригрозила Україні задіяти свої ЗС, оскільки навчання нібито порушують міжнародне законодавство. Проте, Київ не відмовився від своїх намірів. І вже сьогодні, командування ЗСУ проінформувало громадськість, що перший день ракетних стрільб на Херсонщині пройшов вдало. Відзначається, що було здійснено шістнадцять пусків зенітних керованих ракет середньої дальності. Вони потрапили точно в ціль, повідомляють військові.

На думку журналіста і військового експерта Юрія Бутусова, згадувані ракетні випробування є однією з найбільш знакових військово-дипломатичних ініціатив країни за останній час. За його словами, якщо РФ почне перешкоджати військовим навчанням України, порушником міжнародних законодавства буде саме вона. Оскільки всі міжнародні структури не визнали анексію півострова.