Titulo

ЛІКАРІ ДІАГНОСТУЮТЬ У КОЖНОГО ДРУГОГО УКРАЇНЦЯ ХВОРОБУ "СОННОГО СП'ЯНІННЯ"


Хвороба може викликати інсульти і інфаркти. Ті, що не сплять уночі, сплять удень. Під час роботи, навчання, кермування авто та в транспорті. Американські вчені зі Стендфорда твердять, що жителі великих міст усі хворі на "сонне сп'яніння".Сообщает http://tsn.ua/
 Його називають новою хворобою, йдеться в ТСН.19.30. Українські лікарі стан справ підтверджують. І додають, недуга спричиняє хронічні розлади сну, які з часом на роки вкорочують життя. Сьогодні Руслан на 40 кілограмів худший, ніж півроку тому. Саме тоді лікувати до української асоціації медицини сну його привели родичі. Скаржився, не може виспатися, хропить, удень-увесь час хоче спати, має проблеми із серцем та хронічну депресію. "Не міг керувати автомобілем певний час, тому що засинав в дорозі кілька годин, я не міг перенести. Читати книжку не міг довго, бо організм виснажений і це дуже заважало мені жити. Під час роботи дуже хотілося спати", - розповідає чоловік. Уже півроку Руслан спить уночі з маскою на обличчі, а його дихання регулюють апаратом. Удень, каже, бадьорий та оптимістичний. Та лікуватись або дбати про своє здоровя хочуть не всі, кажуть лікарі. Хоча роками говорять-невисипання, проблема серйозніша, ніж здається на перший погляд. 
Кияни на вулицях про сон розказують мало, але більшість усе ж зізнається - сплять максимум 6 годин, лягають після 12 ночі. Сном жертвують, хоча і знають - це небезпечно. Лікарі кажуть, що важливо створити собі стабільний режим сну і спати 8 годин. Якщо займатися спортом, то за три години до сну, вечеряти - легким бутербродом, наприклад, із сірого хліба з індичкою чи моцарелою, а ще перед сном прийняти ванну, та слухати спокійну музику і обійняти рідних. "Це призводить до гіпертонічних кризів уночі. Крайній ступінь - це інсульти та інфаркти, високий холестерин, метаболічний синдром, вага. Це проблема не тільки великих міст, а всього нашого населення, на цьому фоні починаєтсья зловживання алкоголем", - твердять лікарі. Сонне спяніння - умовна назва комплексного синдрому хронічної втоми, який, кажуть лікарі, нині ледь не у кожного другого українця. Аби його не було-вкрай потрібно щодня лягати спати не пізніше 10 години вечора. Та більшість усе ж зізнається, що сплять максимум 6 годин, лягають після 12. Сном жертвують, хоча і знають - це небезпечно. Рецепт, як почуватися вдень на всі сто, розказує пан Олексій. Йому 70, та на вигляд молодший. Лягає спати о першій, о пятій - уже на ногах. "Прогулка десь година, вона досить оздоровлює", - переконує чоловік. Та лікарі кажуть, що прогулянок недостатньо. Важливо створити собі стабільний режим сну і спати 8 годин. Якщо займатися спортом, то за три години до сну. Вечеряти легким бутербродом, наприклад, із сірого хліба з індичкою чи моцарелою.А ще перед сном прийняти ванну, та слухати спокійну музику і обійняти рідних. А більше восьми годин також не спати. Бо пересипання для самопочуття ще шкідливіше.

На платформі Blogger.