Titulo

Вугілля у окупованому Донецьку нікуди продавати, шахтарів розпускають


Поки Україна купує вугілля у ПАР, окупанти у Донецьку видобувають його із надлишком. Однак реалізувати горючу копалину у «ДНР» не можуть: Москва і Київ давно не зацікавлені у купівлі цього продукту у квазідержавах на території Донбасу. 
Новину передає «Преса України».

На шахтах окупованого Донецька є ресурс для видобутку вугілля, однак лідери бойовиків із «ДНР» втратили усі ринки збуту. Шахтарям не має чим платити зарплату, повідомив координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук.

«На підприємствах вугільної галузі на тимчасово окупованих територіях Донецької області спостерігається подальше погіршення економічної ситуації. Із-за відсутності ринків збуту більшість шахт згортають видобувну діяльність. Так, на шахті «Іловайська» во «Жовтеньвугілля» на сьогоднішній день знаходиться понад 20 тисяч тонн нереалізованого вугілля», - заявляє Тимчук.

За його даними, окупанти планують закриття двох шахт, «Комуніст» во «Жовтеньвугілля». Тут більше року нібито не видобувають копалини. Імовірно у січні 2017 року її закриють. Експерт запевнив, що тут працюють близько 300 співробітників, які скоро втратять свою роботу. 

«На підприємствах колишнього ДП «Шахтарськвугілля» заборгованість по зарплаті досягла кількох місяців (у листопаді цього року була виплачена зарплата за серпень 2016 року)», - наводить приклад Тимчук. 

Так зване «міністерство вугілля ДНР» попередило шахтарів про вимушені відпустки у наступному році. Поки ж відомо про те, що «в 2017 році термін перебування працівників галузі в неоплачуваних відпустках буде становити як мінімум 3-4 місяці».

Ще у серпні поточного року журналісти вказували на те, що бойовики обстрілювали підконтрольні Україні шахти, аби таким чином «прибрати» конкурентів. Свого часу, наприклад, лідер «ЛНР» Ігор Плотницький заявляв, що Україна не зможе прожити без вугілля з Донбасу. Натомість, за офіційними даними, Київ неодноразово купував вугілля для ТЕС у ПАР, а не в «ЛДНР». 

На офіційні сторінці Міністерства енергетики та вугільної промисловості є звіти про поїздки наприклад на Луганщину та Донеччину, де очільник відомства Ігор Насалик обіцяв шахтарям із ВП «Шахта «Гірська» ДП «Первомайськвугілля» повернути заборгованість по зарплатам. Також, свого часу, Насалик зазначив, що на українські ТЕС поставляє антрацитову групу вугілля не тільки ПАТ «Центренерго», але і група «ДТЕК» і група «ТехНова».
На платформі Blogger.