Titulo

МВФ підготувала неприємний сюрприз українським топ е-декларантам

МВФ готовий допомогти НАЗК із перевіркою закордонного майна е-декларантів.
У Фонді побачили непослідовність у деклараціях українських топ-посадовців: статки, про які писала міжнародна преса, наразі чомусь відсутні в електронному реєстрі . Сообщает http://1vib.co.ua/

Міжнародний валютний фонд готовий допомогти Національному агентству з питань запобігання корупції із перевіркою закордонного майна українських декларантів. Про це повідомила голова НАЗК Наталія Корчак на своїй сторінці у Facebook.

"МВФ вважає, що головна увага НАЗК стосовно перевірок декларацій має бути до чиновників з найвищого ешелону влади. Бо "риба гниє з голови". Відтак, Міжнародний валютний фонд пообіцяв всебічну допомогу при перевірці майнових та фінансових активів українських декларантів за межами держави".

За словами її словами, старший експерт фінансового сектору МВФ Емануель Матіас на зустрічі в НАЗК зазначив, що Фонд "прискіпливо слідкує за ситуацією в Україні". Корчак додала, що в організації побачили певну непослідовність у деклараціях деяких українських топ-посадовців: статки, про які писала міжнародна преса, наразі чомусь відсутні в електронному реєстрі.

За словами представника МВФ, система е-декларування є значним досягненням України, і мало хто вірив, що це можливо. "Чимала кількість міжнародників до цього часу висловлюють здивування, що система запрацювала", – написала голова НАЗК.

Втім, вона наголосила: "З огляду на, м’яко кажучи, незацікавленість деяких вітчизняних високопосадовців у повноцінній роботі Нацагентства, зокрема в проведенні перевірок щодо законності набутих статків, припускаю, що співпраця з міжнародними антикорупційними організаціями стане чи не головним інструментом у викритті нечесних на руку українських чиновників".
На платформі Blogger.