Titulo

Яйця не винні: експерт викрив Держстат у маніпуляціях з цінами на соціальні продукти


Дорошенко порівняв статистичні дані Держстату та моніторингової компанії OMPrice щодо цін на продукти. Так, експерт розповів, на скільки насправді подорожчали основні продукти харчування в Україні.
Новину повідомляє «Преса України».

Сьогодні, 16 листопада, генеральний директор Асоціації постачальників торговельних мереж України Олексій Дорошенко представив дані Держстату за листопад. На своїй сторінці у соцмережі він зазначив, що третій місяць осені начебто показав зменшення цін на десяток курячих яєць на 7% до 21,37 грн.

«Навіщо це потрібно? Таким чином, за першу декаду листопада весь набір продуктів подешевшав. Офіційно», - зазначив експерт.

Однак, згідно моніторинговій групі OMPrice, в першу декаду листопада ціни на яйця, хоч і повільно, але росли. За даний період також змінювалась відпускна ціна виробників яєць, теж в сторону росту.

«В результаті таких маніпуляцій, за підсумками трьох місяців експерименту з вільним ціноутворенням на соціальні продукти харчування, виявиться, що ми стали жити краще», - зауважив Дорошенко.

Він також нагадав, що гречка продовжує дорожчати. Зокрема, за останні 10 днів на 50 копійок. Середня ціна важливого продукту харчування склала 27,65 грн за один кілограм. Крім того, сало подорожчало на 50 копійок. Його середня ціна рівна 40,47 грн/кг.

Експерт також навів дані моніторингової групи, які свідчать про ріст цін на молочні продукти.

Масло вершкове подорожчало на 2,7% - до 123,50 грн/кг;
сметана на 2,3% - до 35,83 грн/кг;
молоко на 2,4% - до 13,83 грн/кг;
сир на 1,1% - до 75,28 грн/кг. 

Як зазначав раніше Дорошенко, цукор, незважаючи на те, що він не в дефіциті, продовжує дорожчати. Зокрема, за першу декаду листопада на 60 копійок. Середня ціна цукру рівна 14,65 грн/кг.

Картопля подорожчала на 2%, в середньому до 4,78 грн/кг. Однак, за словами Дорошенка, овочі з борщового набору здешевіли. Буряк і цибуля впали у ціні на 10 копійок, морква і капуста – на 20 копійок.

Особливу увагу експерт звернув на чутки про подорожчання хліба. Раніше він прогнозував, що зростання цін на хліб буде у 2017-2018 роках через швидку модернізацію ринку хліба.

«Але я не думав, що цей сценарій можуть розіграти вже в 2016-му», - відмітив Дорошенко.

Так, з початку року борошно подорожчало на 3%, а за перші десять днів листопада воно піднялось у ціні ще на 0,8%. За словами експерта, підстав до великого стрибка цін немає.

«І якщо він відбудеться - то держава дозволить заробити ще одному картелю. Для прикладу макарони при подорожчанні борошна не подорожчали взагалі, тому що на цьому ринку є конкуренція», - підсумував Дорошенко.

Як повідомлялось нами раніше, після того, як з 1 жовтня уряд припинив регулювання цін на продукти, вони різко підскочили.На платформі Blogger.