Titulo

Українців змусять купувати дорогі товари виключно карткою

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, за яким готівкою українцям можна оплачувати покупки тільки до 14,5 тисячі гривень. Сообщает https://bdzhola.com/

Якщо така норма вступить в силу, покупці техніки та інших товарів підуть з офіційних магазинів. Про це розповів економічний експерт Олексій Лупоносов, передає dnepr.info з посиланням на BusinessUA.


Після банкрутства 82 банків українцям психологічно важко тримати гроші на карткових рахунках або на депозитах. Постраждали 4 мільйони вкладників, якщо не враховувати підприємців і фірми. Припустимо, людина покладе гроші на розрахунковий рахунок, щоб купити автомобіль. Якщо завтра цей банк збанкрутує, йому не повернуть цю суму, тому що це не депозит. В таких умовах йти на обмеження неприйнятно.

- переконаний експерт.

Експерт упевнений, що в такому випадку покупці будуть намагатися обійти це обмеження, що призведе до зростання тіньової економіки.

Замість того щоб купити техніку в офіційному магазині, купувати її будуть на чорному ринку. Прямо з 90-х повернуться підпільні склади або продаж через соцмережі.

Сьогодні є обмеження на розрахунки - 50 тисяч гривень. Купівля вартістю понад 50 тисяч гривень, сплачена через банк, підлягає обов'язковому моніторингу. Якщо фінмоніторинг вважатиме за потрібне, може цей розрахунок заблокувати. 14,5 тисячі гривень - занадто мала сума, вважає експерт.

Для порівняння: в Європі і Сполучених Штатах дозволені розрахунки до 3 тисяч доларів готівкою. Держава повинна відстежувати покупку нових іномарок вартістю від 50 тисяч доларів, квартир, будинків або землі.
На платформі Blogger.