Titulo

80% українців живуть у день на суму менше, ніж 5 доларів

За даними Організації Об’єднаних Націй, 80% українців нині живуть за межею бідності.
Про це повідомив політичний експерт Микола Спірідонов, — інформують «Українські реалії«. Сообщает http://politikan.net/

Він висловився щодо намірів запровадити в Україні нульову декаларацію для всього населення.

«Я не впевнений, що в цьому є сенс. Система може взагалі зависнути,  коли почнуть подавати декларації  25 чи то 30 мільйонів громадян. До того ж, за даними ООН, 80% українців живуть за межею бідності — менше, ніж 5 доларів за добу, або менше, ніж на 150 доларів на місяць. Виникає питання, що взагалі цим громадянам декларувати? Що задекларують люди, в яких нічого немає? Це буде втрата часу, втрата грошей», — вважає М.Спірідонов.

Проте, підкреслює, намагання перевірити всіх українців у влади все ж будуть.

«Це намагання в тому числі зазирнути в кишеню українців», — уточнив він.

А щодо розширення кола осіб, які мають подавати електронні декларації, М.Спірідонов не заперечує.

«Деякий сенс у цьому є. Е-декларуванню піддали тільки політиків, включаючи місцевих. А , наприклад, якщо взяти до уваги бізнесменів — Ігоря Коломойського, Рината Ахметова, Дмитра Фірташа… У цьому випадку влада переплелася з бізнесом. Так, маємо не менше підстав для їх перевірки», —  вважає експерт.

М.Спірідонов змоделював ситуацію, коли, наприклад, провладний корупціонер  ставить свій підпис під закупкою, згідно з якою військовим продають шкарпетки, вартість яких  25-30 гривень по 250 гривень.

«З одного боку, маємо провладного корупціонера, який проводить цю оборудку, з іншого — корупціонера з бізнесу, який ці шкарпетки продає. Стосовно учасників громадських організацій, багато з яких борються з корупцією, піаряться на телебаченні, вважаю, є сенс перевірити і їх, бо вони також активні учасники політичного процесу», —  підкреслив експерт.
На платформі Blogger.