Titulo

СЕНСАЦІЯ!!! Археологи знайшли дівчинку, що пролежала в льодах 500 років (фото, відео)

Дівчинка-підліток 14-15 років, яку принесли в жертву близько 500 років тому, всі минулі століття пролежала в льодах на вершині.Група дослідників з університету Нью-Йорка (City University of New York) на чолі з Анжелікою Кортелс (Angelique Corthals) вивчила зразки мумії (так званої Maiden, “Дівчатка”). Сообщает http://www.akcent.info/

Замість традиційного аналізу ДНК вчені вивчили білки в тканинах і встановили, що у зовні здорової дівчинки була бактеріальна легенева інфекція, що нагадує туберкульоз. Вперше інфекція виявлена у мумії.


Дівчинка-підліток 14-15 років, яку принесли в жертву близько 500 років тому, всі минулі століття пролежала в льодах на вершині шеститисячника, що сприяло відмінному збереженню. Поруч з нею виявили заморожені тіла ще двох юних жертв: семирічного хлопчика і шестирічної дівчинки.

Унікальна мумія була виявлена в 1999 році на схилі вулкана Льюльяйльяко (Llullaillaco), височіє на 6739 метрів над рівнем моря на кордоні Аргентини і Чилі.


Було знайдено три мумії, які, на відміну від бальзамированих єгипетських “колег”, піддалися глибокому заморожуванню. Тіло семирічного хлопчика також стали вивчати, а от дослідити останки шестирічної дівчинки вчені поки не вирішуються. Ймовірно, у неї колись потрапила блискавка, що може позначитися на точності результатів дослідження.

Швидше за все, трьох дітей принесли в жертву, про що свідчать знаходяться поруч з ними артефакти: золото, срібло, одяг, миски з їжею і екстравагантний головний убір з білого пір’я невідомих птахів.


Історики припускають, що діти були обрані інками за їх красу (крім того, діти вважалися більш чистими істотами, ніж дорослі). Інки не так часто приносили дітей в жертву.

В ході попередніх досліджень було встановлено: перед тим як принести дітей в жертву, протягом року їх годували “елітними” продуктами – маїсом і висушеним м’ясом лам, хоча до цього вони їли виключно селянську їжу, що складається з картоплі і овочів.
На платформі Blogger.