Titulo

У Stratfor розповіли подробиці операції зі звільнення Мосула


Про початок військової операції в іракському місті стало відомо минулої ночі

Операція сирійської армії зі звільнення Мосула від бойовиків ІДІЛ, 17 жовтня 2016

Reuters Сообщает http://ua.112.ua/

Американська приватна розвідувальна компанія Stratfor описала подробиці військової операції по звільненню іракського міста Мосул, яка стартувала напередодні. За даними аналітиків, чисельність військ для наступу становить від 40 до 50 тис. бійців, також є до 15 тис. співробітників іракських служб безпеки. Точну кількість бойовиків в Мосулі не визначено: цифра варіюється від 2 до 7 тис.

Передбачається, що бій за місто буде проходити в кілька етапів. На першому коаліція буде мати цілі взяти місто в облогу і розпочати підготовку до прориву у нього. В ході першого етапу важливу роль будуть відігравати курдські формування Пешмерга, вони будуть розташовані на північ та схід від міста. Очікується, що в ході даної фази будуть порушені ресурси бойовиків і відкриті альтернативні напрямки просування в бік Мосула.

Новини за темою: Арабські ЗМІ повідомляють, що лідер ІДІЛ аль-Багдаді насправді живий і в Мосулі проти нього почався заколот
Компанія зазначає, що іракські сили безпеки будуть повинні вирішити повністю або частково оточувати місто в рамках першого етапу. Також наголошується, що сили настання усвідомлюють, що боротьба з бойовиками набагато краще на відкритій місцевості, ніж в умовах міста.

Передбачається, що початковий етап настання триватиме багато днів, а то й тижні. По мірі того, як коаліція буде просуватися в бік міста, бойовики ІДІЛ будуть намагатися нанести наступальним силам втрати, зокрема за рахунок використання саморобних вибухових пристроїв і засідок. Аналітики припускають, що бойовики, що знаходяться в Мосулі, будуть використовувати складності міської місцевості і оборони, створені там. Для мінімізації загрози авіаударів бойовики будуть прикриватися цивільним населенням міста. Внаслідок зазначених факторів операція по звільненню Мосула може піти не так, як було заплановано, підкреслили в компанії.

На платформі Blogger.