Titulo

Росія стала ініціатором розриву з Україною договору про магістральні нафтопродуктопроводи


Російська влада вирішила розірвати договір з Україною щодо магістральних нафтопродуктопроводів. На сайті російського уряду з’явилось пояснення таких дій. 
Новину повідомляє «Преса України».

На сайті уряду РФ з’явилося повідомлення про розірвання угоди про експлуатацію магістральних нафтопродуктопроводів з Україною. Вона діяла між країнами-сусідами більше 20 років, а саме з липня 1995 року.

«Прийняти пропозицію МЗС Росії і Міненерго Росії про припинення дії Угоди між урядом Російської Федерації і урядом України про взаємодію при експлуатації магістральних нафтопродуктопроводів, підписаного в Москві 26 липня 1995 року», - йдеться в повідомленні.

Також у ньому є роз’яснення таких дій. Зазначається, що в лютому Транснефть продала ділянки, по яких проходять нафтопродуктопроводи в Україні, швейцарській компанії International Trading Partners AG. Угоду схвалила ФАС РФ у 16 жовтня 2015 року, а український антимонопольний комітет схвалив її 22 грудня 2015 року. Відтак, РФ більше не бачить доцільності брати участь в угоді.

Як повідомлялось нами раніше, голова російського Сбербанку Герман Греф закликав готувати економіку РФ до закінчення сировинної епохи. За його прогнозами, запаси нафти та газу вичерпаються в країні до 2028-2030 років. Крім того, нещодавно президент РФ Володимир Путін закликав членів ОПЕК долучитися до спільних заходів задля збалансування нафтового ринку.


На платформі Blogger.