Titulo

Курс гривні розраховуватимуть по-новому


НБУ змінив методику розрахунку офіційного курсу гривні до долара США і інших валют. Також Нацбанк розширив перелік валют, по відношенню до яких, встановлюється курс гривні, повідомляє РБК. Сообщает https://bdzhola.com/


Так, на сьогодні офіційний курс розраховувався як середньозважений курс продавців і покупців і відбивав курс по операціях між банками, банками і їх клієнтами, банками і НБУ, НБУ і його клієнтами. Однак з 1 листопада, згідно з постановою № 391, розрахунок буде включати тільки угоди між банками, а також банками і НБУ.

"Такий крок відповідає практиці розвинених країн, де референтні курси - аналоги нашого офіційного курсу - розраховуються на підставі міжбанківських котирувань, оскільки вони більш об'єктивно відображають вартість національної валюти по відношенню до іноземних валют", - зазначив директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко.

Картинки по запросу нбукурс гривні


У той же час, в Нацбанку запевняють, що зміна розрахунку не зробить істотного впливу на значення офіційного курсу гривні. Крім того, НБУ оновив і розширив списки валют для щоденного та щомісячного встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют. Зараз НБУ щодня встановлює офіційний курс гривні до 25 валют і чотирьом банківським металам. Однак, у зв'язку зі зміною структури зовнішньої торгівлі України, регулятор вважає за необхідне переглянути цей перелік.

З 1 листопада 2016 року НБУ буде щодня встановлювати офіційний курс гривні до валют 30 країн-найбільших торгових партнерів України за результатами I півріччя 2016 року, а також іншим чотирьом валютам з I групи класифікатора, які не є валютами ключових торговельних партнерів, і чотирьом банківським металам . Також, на сьогодні один раз на місяць НБУ встановлює офіційний курс гривні до 30 іноземних валют.

Картинки по запросу банківські метали


Відтепер офіційний курс гривні буде встановлюватися ще до 22 валют, в тому числі до 7 валют країн СНД і до 15 валют країн-основних торговельних партнерів України, які не увійшли до топ-30 торгових партнерів України за результатами I півріччя 2016 року.
На платформі Blogger.