Titulo

Хто і навіщо обстріляв Макіївку (КАРТА)


27 жовтня окупована терористами Макіївка була обстріляна - є загиблі. Даний інцидент, звичайно, позначиться на імплементації "Мінська", але може бути вигідний обом сторонам Сообщает http://www.depo.ua/ukr/
Увечері 27 жовтня була обстріляна Макіївка. Снаряди влучили у житлові будинки. Згідно із повідомленнями представників "влади" терористів, внаслідок обстрілів загинуло двоє людей, ще семеро, включаючи двох дітей, були поранені. 

Хто і навіщо обстріляв Макіївку (КАРТА) - фото 1


Звичайно, терористи в обстрілах звинуватили ЗСУ. Мовляв, стріляли зі 122-мм і 152-мм артилерії і 120-мм мінометів. Деякі навіть напрямок обстрілів вказали - Авдіївка.

Між іншим, це виглядає в чомусь логічно, але так само і терористи могли стріляти з Ясинуватої по Макіївці заради провокації.

Хто і навіщо обстріляв Макіївку (КАРТА) - фото 2


У штабі АТО наголошують, що бойовики обстріляли підконтрольне собі місто для того, аби приховати свої злочини та дискредитувати Збройні сили України. зазначають, що стріляли бойовики з окупованих Мінерального, Яковлівки та Ясинуватої. 

Хто і навіщо обстріляв Макіївку (КАРТА) - фото 3


Офіцери російського представництва в Спільному центрі з контролю і координації режиму припинення вогню приступили до розслідування фактів обстрілів Макіївки. І ми вже можемо здогадатися, хто буде винен за їхніми даними. 

Проте, у цій історії також існує цікава деталь. У ніч проти 28 жовтня на донецькому напрямку було зафіксоване бойове зіткнення Збройних сил України із бойовиками. Відбулося воно під Авдіївкою. Промзону атакували  "10-й полк" і "окремий штурмовий батальйон 1-го армійського корпусу" російсько-окупаційних військ. Наші хлопці дали відсіч. Це було якраз після обстрілу Макіївки. Між іншим, в "ДНР" вже скликали позачергову відеоконференцію Тристоронньої групи, на якій мають обговорити обстріл міста.

Також в останньому Звіті ОБСЄ йшлося про те, що в Авдіївці стрільба велася з обох боків раніше.

"У ніч із 25 на 26 жовтня камера СММ у підконтрольному уряду м. Авдіївка (17 км на північ від Донецька) зафіксувала 63 снаряди у такій послідовності: 43 із південно-південного заходу на східно-північний схід, п’ять із східно-північного сходу на південно-південний захід, вісім із півдня на північ і сім із півночі на південь, а також чотири вибухи невизначеного походження — усе за 4‑8 км на схід, східно-південний схід і південний схід від місця розташування камери. Наступного дня камера СММ зафіксувала 32 вибухи невизначеного походження за 3‑5 км на південний схід. Перебуваючи у м. Авдіївка, протягом однієї години в денний час спостерігачі чули перестрілку, яка почалася із двох вибухів, оцінених як розриви мінометних мін (калібру 82 мм), після чого пролунали 35 вибухів (сім невизначеного походження, 23 вибухи, оцінені як постріли з безвідкатної гармати (СПГ-9), і п’ять вибухів, оцінених як розриви 82-мм мінометних мін) за 3–5 км на південний схід", - йшлося у Звіті.

Звичайно, наші відповідають, але роблять це, за інформацією штабу, виключно зі стрілецької зброї.

Про що свідчить обстріл Макіївки

У розмові з мешканцем Авдіївки Віталієм вдалося дізнатися, що вчора протягом дня досить часто було чути вибухи.

"Це були віддалені бахи, в районі промки, - зазначає Віталій. - Зранку, потім увечері". 

За словами мешканця, жодних звуків, які були б схожі на вогонь у відповідь з території Авдіївки, він не чув.

"Ні, наша артилерія мовчить. Я б її не сплутав", - додав Віталій. 

Насправді, хто б не був винний в обстрілі Макіївки, дана ситуація свідчить лише про один момент. 

Після зустрічі в "нормандському форматі" у Берліні, де сторони не підписували жодних документів, але домовилися про розробку і затвердження "дорожньої карти" з імплементації "Мінська", озброєну місію ОБСЄ, яка має також взяти під контроль російсько-український кордон на Донбасі, наступні чотири зони безпеки і подальший шлях до місцевих виборів на цих територіях, після яких Україна має відновити контроль над кордоном, ситуація в зоні АТО почала загострюватися. Також після зустрічі ватажок "ДНР" Олександр Захарченко зазначив, що "республіка" не буде передавати контроль над кордоном. А нещодавно глава МЗС України Павло Клімкін відзначив, що "нормандська четвірка" навряд чи зможе прийти до рішення по "дорожній карті".

"У мене немає надій, що ми прийдемо до спільного драфту або спільного проекту такої "дорожньої карти". У нас є за дорученням приблизно місяць, щоб її підготувати, насправді дискусії тривають", - сказав Клімкін в ефірі програми "Лівий берег" на "24 телеканалі".

Наразі у зоні АТО, після оголошення перемир'я 15 вересня, яке підтримали і ватажки "Л-ДНР", і берлінської зустрічі, можна побачити збільшення кількості обстрілів. 

З 27 вересня кількість обстрілів, яка після перемир'я не перевищувала 30 на добу, почала перевалювати за цю позначку. Станом на сьогодні за жовтень ми маємо 9 загиблих воїнів. 

Найбільша кількість обстрілів була зафіксована 5 жовтня – 68 і 17 жовтня - 61 і 27  жовтня (після берлінської зустрічі у "нормандському форматі") - 72. 

Все це наштовхує на думку про те, що обом сторонам вигідне затягування часу. Маріонетки з "Л-ДНР" не хочуть миру, бо їх влаштовує те, як працюють паливні та вугільні схеми, котрі вибудувалися за понад два роки війни. Україні ж не потрібні на даному етапі вибори на Донбасі, оскільки це як з політичної сторони, так і з функціональної - труна з музикою. Імідж Порошенка та партій буде знищений тоді, коли Закон про вибори буде поданий і проголосований. А для держави вибори і перемога на них (а це буде без сумніву) проросійських маріонеток, цілком можливо, запустить процес дострокових виборів президента і парламенту з подальшим входженням цих маріонеток вже в українську владу. А там - фантазуйте, не прогадаєте що і як може бути.

Саме тому і починається довготривалий діалог стосовно імплементації "Мінська", першим пунктом якого йде "припинення вогню", який за логікою сьогодні виконати майже нереально. І розмови про повернення до "Мінська-1", демілітаризації Дебальцевого - це питання, які майже неможливо узгодити з Росією. І обстріл Макіївки у даній історії є черговим підтвердженням того, що сторони не здатні припинити стріляти, а озброєна місія ОБСЄ може затягнутися. Бо вони елементарно рищзикуватимуть власним життям.


На платформі Blogger.