Titulo

"Моторола", "Бетмен" і ще п'ятеро убитих бойовиків

Список убитих бойовиків поповнився "Моторолою". Хто замовив вбивство Арсена Павлова, це справжнє ім'я бойовика, поки невідомо. Сообщает http://ua.112.ua/

 У "ДНР" у вбивстві звинувачують українські спецслужби, а українські силовики не виключають, що ліквідувати ватажка "Спарти" могла Росія. 112.ua розповідає, кого з відомих бойовиків, крім Мотороли, вбили на Донбасі за останні два роки

Головною новиною в українському медіапросторі 16 жовтня стало вбивство ватажка угруповання "Спарта" на прізвисько "Моторола", який зізнавався у вбивстві бійців ЗСУ і знущався над полоненими.


Арсена Павлова, так звуть вихідця з російської республіки Комі, який приїхав воювати на Донбас за "русский мир", вбили в ліфті, точніше підірвали. Він повертався у свою квартиру в Донецьку, і в ліфті спрацювала вибухівка.

Це не перша спроба ліквідувати "Моторолу". У червні цього року на території травматологічної лікарні в центрі Донецька пролунав вибух. Тоді метою був також Павлов. Вибуховий пристрій спрацював в момент, коли він виходив з будівлі після перев'язки. Тоді він не отримав поранень.

"Оплотівець" Жилін


Не менш загадковим було вбивство 19 вересня глави терористичної організації "Оплот" Євгена Жиліна.

Жилін останнім часом хоч і не був учасником боїв на Донбасі, але активно вів бізнес на окупованих територіях.

Жиліна розстріляли в підмосковному ресторані "Вітерець". Його і товариша, який був чи то заступником командира батальйону "народної міліції" так званої "Луганської народної республіки" Андрієм Козирєвим, чи то Андрієм Козарем, який причетний до вбивства харківського журналіста Василя Климентьєва, кілер розстріляв. Як повідомили російські слідчі, кілер чекав їх за сусіднім столом близько 20 хвилин. Після того як вони прийшли в ресторан і зробили замовлення, кілер підійшов і зробив у них серію пострілів. Вбивця при цьому був ретельно загримований, він зник.


У вбивстві Жиліна пріоритетною версією залишається все-таки його бізнес. Жилін займався незаконною торгівлею вугіллям і паливно-мастильними матеріалами в так званих республіках і Росії.

Жорстоке вбивство Колі Мініна


У серпні цього року в окупованому Луганську було вбито близького соратника командира козачого полку Павла Дрьомова (сам Дрьомов був убитий в грудні 2015 року) Миколу Мініна. За однією з версій, Мініна вбили за організацію замаху на ватажка "ЛНР" Ігоря Плотницького. ЗМІ писали, що бойовика вбили прямо в ліжку, відрізавши голову.

Ворог "Вагнер"

На початку 2016 року в передмісті Горлівки було вбито керівника "приватної військової компанії" Євгена Вагнера. Сепаратистські видання повідомляли, що Вагнера вбили за відмову підкорятися владі "ДНР".

Бойовики заявляли, що в підвалі лідера банди виявлено чотирьох жінок до 25 років, які утримувалися в нелюдських умовах, а на задньому подвір'ї було виявлено труп чоловіка з простреленими ногами, який виявився батьком однієї з жінок.

При цьому Вагнера бойовики запідозрили у співпраці з "Правим сектором". Крім того, його називали причетним до вбивств польових командирів "ДНР" і "ЛНР".

Вбивство "Баті"


"Козацький командир" Павло Дрьомов на прізвисько "Батя" був ліквідований в середині грудня 2015 року. Дрьомов колись проходив службу в українській армії у званні молодшого сержанта, а з початку конфлікту на Донбасі був одним з перших, хто захоплював будівлі в Луганську. Він неодноразово піддавав критиці діяльність Плотницького.

Дрьомова, як і багатьох інших бойовиків, також підірвали. Причому це сталося, коли він їхав на власне весілля в Первомайськ. Вибухівка була встановлена в машині. У "ЛНР" традиційно у вбивстві звинувачували українські спецслужби, але в самих рядах бойовиків говорили, що це помста Плотницького.

Ліквідація Мозгового


В кінці травня 2015 року подібним шляхом було ліквідовано ватажка бригади "Привид" Олексія Мозгового. До війни він був солістом сватівського чоловічого ансамблю і навіть деякий час працював у військкоматі. У квітні 2014 року він приєднався до сепаратистів.

Мозгового вбили, коли він їхав з Алчевська до Луганська, практично на тому ж місці, де раніше на нього було скоєно замах. При в'їзді в селище Михайлівка поруч з автомобілем було підірвано вибуховий пристрій, потім машина була обстріляна з кулеметів та автоматів.


Ватажок банди загинув на місця, тоді також були вбиті його прес-секретар, двоє охоронців і водій.

Незадовго до смерті він разом з Павлом Дрьомовим звернувся до уряду РФ з пропозицією створення в Росії інститутів влади, що захищають інтереси росіян незалежно від їхньої громадянської належності з метою надання російському народу політичної суб'єктності.

У "ЛНР", звичайно, говорили, що до вбивства причетна Україна, але в той же час є дані про погрози Плотницького вбити Мозгового.

Комбат "Бетмен"


Відповідальність за вбивство Олександра Бєднова на прізвисько "Бетмен" відразу взяли на себе бойовики "ЛНР". Бєднов в серпні 2014 року був міністом оборони "ЛНР".

В січні 2015 року він був застрелений під Луганськом, причиною в "ЛНР" назвали вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів. Бійці його батальйону прямо звинувачують Плотницького в організації вбивства.

У "ЛНР" звинувачували "Бетмена" в тому, що він утримував і катував 13 місцевих жителів. В результаті один з утримуваних помер. "Бетмена" вбили в ході перестрілки під час затримання.

На ватажків "ДНР" і "ЛНР" кілька разів здійснювали замахи. У 2014 році обстріляли машину колишнього "народного губернатора" Донецька Павла Губарєва. Влітку цього року підірвали автомобіль Плотницького. Про його поранення є суперечливі дані, через кілька днів він вже з'явився перед камерами. У "ДНР" також заявляли про кілька замахів на Захарченка. Нещодавно ватажок "ДНР" заявляв, що в районі його дому було закладено вибухівку.
На платформі Blogger.