Titulo

Безсмертний пояснив, чому на переговорах «нормандської четвірки» піднімалося питання Дебальцевого


Надзвичайний і Повноважний посол України, екс-представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний заявив, що для реалізації Мінських угод необхідний збіг ліній розмежування на Донбасі позначений мінськими документами і в реальності, чого зараз немає. Новину передає «Преса України».

 Україна нагадує, що Дебальцеве по мінським документам має перейти під її контроль, але це зараз головний для РФ вузол комунікації з окупованою територією, куди поставляється зброя, зазначив він.


За словами Безсмертного, лінія розмежування за Мінськими угодами не збігається з реальною. Україна не дарма на минулих переговорах у Берліні підняла питання Дебальцеве, вимагаючи повернення до тих кордонів, які позначені в мінських документах, зазначив він в ефірі одного з телеканалів.

Безсмертний підкреслив, що Дебальцеве для РФ є головним вузлом комунікації по залізниці з окупованою територією, куди йдуть поставки озброєнь і боєприпасів. До того ж Росія за власні кошти відновила Дебальцеве після розрухи. «Тому Дебальцеве для Росії важлива точка в комунікації з окупованої зоною», - сказав він.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко після переговорів «нормандської четвірки» в Берліні заявив, що українська сторона наполягала на включенні Дебальцеве число інших пунктів, де повинна пройти демілітаризація, оскільки згідно з меморандумом від 19 вересня до 12 лютого ця територія була під контролем української сторони.

Через деякий час РФ виступила проти повернення Дебальцеве під контроль України, а незаконні збройні формування Донбасу повідомили, що не будуть залишати Дебальцеве.

Раніше глава самопроголошеної «Донецької народної республіки» Олександр Захарченко заявив, що переговори в «нормандському форматі» повинні проходити за безпосередньої участі Донбасу, інакше президент України Петро Порошенко продовжить «маніпулювати ситуацією».
На платформі Blogger.