Titulo

“Мені пощастило, вдалося втекти”. З українців роблять рабів в Європі

В ЄС заманюють навчанням і статусом біженця, а наші громадяни готові йти на ризик і працювати нелегально
Шахраї почали використовувати бажання українців виїхати жити за кордон. Наших громадян заманюють обіцянками надати статус біженця, працевлаштувати на хорошу роботу або допомогти з навчанням в Європі. Сообщает http://blyskavka.top/

 В результаті люди опиняються в трудовому рабстві. Тільки за першу половину 2016 року, за даними Міжнародної організації з питань міграції, зафіксований 491 випадок торгівлі людьми, це на третину більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Бордель замість мовних курсів

22-річна харків’янка Анна (прізвище дівчина просила не вказувати) в інтернеті знайшла оголошення. Посередник обіцяв за 200 євро відправити її на навчання до Чехії на мовні курси, а після чого влаштувати на роботу в сфері готельного бізнесу. Правда, після оплати виявилося, що в Європі їй запропонують іншу вакансію. А вже на місці з’ясувалося, що місць в навчальній групі немає, тому доведеться попрацювати в галузі сільського господарства. Анна з ранку до вечора збирала овочі на полях, причому під суворим наглядом. «Дорога з гуртожитку до поля займала дві години, раз в тиждень нам дозволяли купувати продукти, в основному бутерброди, тому що готувати їжу просто ніколи – ми ледь встигали поспати. Через два тижні я зрозуміла, що ніякої навчання не буде. Мені пощастило, що вдалося втекти », – поділилася Анна.

Країна на валізах. В Україні заробітчан змінив новий тип мігрантів

Ольга з Києва розповіла, як мало не потрапила в бордель, хоча вирушила до Польщі вчитися на маркетолога: «Я шукала, як можна потрапити в європейський вуз. І тут одна фірма в інтернеті рекламувала, що організовує навчання в Польщі. Мовляв, нададуть грант на навчання, платити потрібно тільки за проживання та їжу. Я послала документи, мене прийняли і сказали прибути до Кракова. Там мене і ще пару дівчаток з України зустріли і відвезли в гуртожиток за містом. Потім з’явився керівник, забрав паспорти для оформлення контрактів з вузом і зник. З гуртожитку вийти було неможливо, все під охороною. А один з охоронців прямо сказав, що нас привели працювати танцівницями. Мені вдалося вибратися і зателефонувати батькам ».

Адвокат Іван Ліберман каже, що якраз молодь зараз в групі ризику: «Один з легальних способів виїхати в Європу – це навчання там. Зараз вона стала доступнішою, і з’явилося багато посередників, які заманюють українців у трудове рабство, в борделі. Наприклад, львів’янка знайшла посередників, які пообіцяли відправити її на безкоштовне навчання в Чехії. Попросили гроші за посередництво. Вона приїхала, її навіть ніхто не зустрів, а потім з’явилися представники фірми і сказали: мовляв, на цей рік все зайнято, але ви можете попрацювати офіціанткою в нічному клубі … ».

Схеми зі статусом

Експерти кажуть, що крім навчання і працевлаштування українців, ловлять і на статусі біженця. «Головна проблема в тому, що люди готові працювати нелегально і усвідомлено йти на ризик. Якщо в 2015 році число тих, хто готовий був працювати без дозволу не перевищувало 25%, то сьогодні їх більше 40%. У шахраїв з’явилися нові схеми. Пропонують «статус біженця» в Прибалтиці, спекулюючи на тому, що всі знають, як Латвія, Литва підтримують українців на міжнародній арені », – сказала« Вістям »віце-президент громадської організації« Ла Страда-Україна »Людмила Ковальчук.

Спроби заманити українців у рабство «статусом біженця» підтвердили «Вістям» і в Міжнародній організації з міграції (МОМ).

«Більшість українців, які подавали заяви на статус біженця в країни ЄС, отримали відмову. Тому багато хто звертається до посередників, які обіцяють все зробити швидко і з гарантією. В результаті потрапляють в неприємні ситуації », – говорить« Вістям »прес-секретар представництва МОМ Варвара Жлуктенко.

Не довіряйте посередникам

У компанії «Олівець», яка займається відправкою студентів на навчання за кордон, відзначають, що не можна покладатися на посередників: «Ви повинні отримати візу саме для навчання. Вам обов’язково повинні надіслати підтвердження з вузу, що ви до них надійшли. І краще самі по телефону з вузом зв’яжетеся і уточніть, чи є ви в списках ».

Аналогічна історія і з працевлаштуванням. «Перш не полінуйтеся піти в офіс і подивитися – це стіл і два стільці або пристойна фірма. Перевірте їх ліцензії, прочитайте договір. Якщо в ньому пропонують консультаційні послуги, то це точно розлучення », – говорить фахівець з кадрів Тетяна Пашкіна.

Раніше “Вести” повідомляли про те, як вчинити в іноземний вуз, описуючи особистий досвід студентів. Також ми інформували про те, що в Угорщині заговорили про необхідність запрошувати на роботу українців.
На платформі Blogger.